اشکالات زبان

view

زبان از گروهی از ماهیچه ها تشکیل شده که به فرد کمک می کند غذا را بچشد و هضم کند وصحبت کند یک زبان سالم زبانی صورتی است که از نورونهایی کوچک به نام پاپیلا تشکیل شده است.

از آنجاییکه شما مداوم از زبان خود استفاده می نمایید, ممکن است با ناراحتی هایی در زبان مواجه شوید. علل مختلفی جهت اختلالات زبان وجود دارد که خوشبختانه بخش اعظم آن قابل حل است و مشکل شدیدی نیست

 البته زبان دردناک یا بی رنگ می تواند مسایل نگران کننده ای را مانند کمبودهای ویتامین؛ ایدز و یا سرطان ها نشان دهد به همین منظور بهتر است در صورتیکه هر گونه اشکالی در زبان خود احساس کردید به پزشک مراجعه کنید.

چه چیزی باعث ایجاد زبان سفید می شود؟

موارد مختلفی می تواند باعث پدید آمدن پوشش سفید یا نقاط سفید برروی زبان گردد.

لوکوپلاکی: این وضعیت باعث می شود که سلولهای موجود در دهان به طرز شدیدی رشد کرده وپچ های سفیدی را دردهان که زبان را نیز شامل می شودایجاد کند.

اگرچه لوکوپلاکی به خودی خود خطرناک نیست اما می تواند به عنوان پیش زمینه ای برای بروز سرطان محسوب شود. به همین  منظور در صورتیکه به سفیدی زبان خود مشکوک شدید حتما به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا علت آن مشخص گردد. البته لوکوپلاکی می تواند درافرادیکه از مشتقات تنباکو استفاده می کنند نیز ایجاد گردد.

چه چیزی زبان قرمز یا زبان توت فرنگی را ایجاد می کند؟

فاکتورهای متعددی می تواند باعث شود که زبان صورتی به زبان قرمز تغییر رنگ دهد حتی گاهی زبان می تواند مانند توت فرنگی ظاهری بزرگ شده و نقطه دار داشته باشد. علل وقوع این حالت می تواند کمبود ویتامین ها علی الخصوص کمبود ویتامین B12 ؛ تب مخملک و یا سندروم کاوازاکی باشد.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید