انواع لیپوساکشن کدامند؟

دکتر هادی توزنده جانی

view

چگونگی عمل لیپوساکشن شما بستگی به تکنیک خاصی دارد که استفاده می شود:

 لیپوساکشن Tumescent: این رایج ترین نوع لیپوساکشن است. جراح یک محلول استریل تزریق می کند - مخلوطی ازسرم نمکی<(لیدوکایین) برای از بین بردن  درد و دارو (اپی نفرین) که باعث کاهش اندازه رگ های خونی می شود کمک می کند تا حذف چربی بهتر صورت گیرد. مخلوط مایع باعث می شود که منطقه آسیب دیده، سفت و سخت شود.

سپس جراح از طریق یک برش کوچیک  یک لوله نازک به نام کانول زیر پوست شما قرار می دهد. کانول به یک ساکشن متصل شده است که مایع و چربی بدن شما را خارج می کند. مایع از دست رفته بدن شما از طریق دادن مایع وریدی جبران می گردد .

  • لیپوساکشن با کمک سونوگرافی (UAL). این نوع لیپوساکشن گاهی اوقات همراه با لیپوساکشن Tumescent استفاده می شود. در طول UAL، جراح از طریق یک میله فلزی انرژی اولتراسونیک را زیر پوست شما منتشر می کند. این دیواره های سلول چربی را تجزیه می کند و چربی را برای حذف راحت تر مایع می کند.
  • لیپوساکشن لیزر (LAL). این تکنیک از نور لیزر با شدت بالا برای حل کردن چربی برای حذف استفاده می کند. در طول LAL، جراح یک فیبر را از طریق یک برش کوچک وارد می کند و محلول های چربی را تجزیه می کند. سپس چربی از طریق یک کانول خارج می شود.
  •  لیپوساکشن مکانیکی

 این نوع لیپوساکشن با استفاده از یک کانول که با حرکات سریع و جلو و عقب حرکت می کند. این ارتعاش اجازه می دهد تا جراح به راحتی چربی را خارج کند. این نوع  لیپوساکشن  موجب درد و تورم کمتری می شود و می تواند به جراح اجازه دهد که چربی را با دقت بیشتری حذف کند، به ویژه در مناطقی کوچکتر مانند چانه، زانو و مچ پا.

در طول مراحل بعضی از روش های لیپوساکشن ممکن است فقط نیاز به بیهوشی منطقه ای داشته باشند - بیهوشی محدود به یک منطقه خاص از بدن شما. روش های دیگر ممکن است نیاز به بیهوشی عمومی داشته باشد. تزریق یک آرام بخش، به طور معمول از طریق تزریق IV، به شما کمک کند تا ارام و ریلاکس باشید.

تیم جراحی، ضربان قلب، فشار خون و میزان اکسیژن خون را در تمام مراحل نظارت خواهد کرد. اگر احساس درد کنید، به جراح خود بگویید تا دارو را تنظیم کند.

این روش ممکن است  بسته به میزان حذف چربی تا چندین ساعت ادامه یابد.

پس از عمل، جراح ممکن است برش های را بازنگه می دارد تا تخلیه مایع جمع شده صورت گیرد. اگر بیهوشی عمومی داشتید، در یک اتاق بهبودی بیدار می شوید. به طور معمول حداقل چند ساعت در بیمارستان یا کلینیک می مانید تا کارکنان پزشکی بتوانند از شما مراقبت نمایند. اگر در بیمارستان هستید، ممکن است بیش از یک شب باقی بمانید تا اطمینان حاصل کنید که شما دچار کاهش مایعات بدن یا شوک نشوید.

بعد از  انجام این عمل، انتظار درد، تورم و کبودی را داشته باشید. ممکن است لازم باشد چندین روز قبل از بازگشت به کار و چند هفته قبل از شروع مجدد فعالیت های عادی خود - از جمله ورزش - صبر کنید.جراح شما ممکن است دارو را برای کمک به کنترل درد و آنتی بیوتیک ها برای کاهش خطر ابتلا به عفونت تجویز کند. همچنین ممکن است برای چند هفته، لباس های فشرده تنگ را بپوشانید که باعث کاهش تورم می شود. در طول این مدت انتظار می رود برخی از بی نظمی های پوستی وجود  داشته باشد .

نتایج پس از لیپوساکشن

تورم معمولا در عرض چند هفته کاهش می یابد. در این زمان، منطقه تحت درمان باید کمی بزرگتر از بقیه نقاط  باشد. در 2نتایج لیپوساکشن عموما  اگر وزن خود را حفظ کنید دایمی می باشد. اگر بعد از لیپوساکشن وزن می کنید، توزیع چربی شما ممکن است تغییر کند. به عنوان مثال، شما ممکن است چربی اطراف شکم خود را بدون در نظر گرفتن مناطقی که در ابتدا درمان می شوند، جمع آوری کنید.

 

بیشتر بخوانید 

لیپوساکشن چگونه است؟
لیپوساکشن یک روش جراحی است که از تکنیک مکش برای حذف چربی از مناطق خاص بدن مانند شکم، کمر، ران، با...
عوارض لیپوساکشن چیست؟
پوست شما ممکن است به علت خارج نمودن غیر یکنواخت چربی،  دچار نامنظمی و فرورفتگی و برجستگی گردد.
دکتر هادی توزنده جانی

دکتر هادی توزنده جانی۳۷ مطلب

جراحی عمومی
استان گیلان ، شهر رودبار، خلیل آباد،بن بست بهار، تلفن:. ٠١٣٣۴۶٢٣٧٨۴ رشت، خیابان نواب کوچه مهر ساختمان پارس نو شماره تماس:٠١٣٣٣١١٧٧٩٩

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید