ایجاد تحرک در کارمندان بوسیله ی پدالهای زیر میزی

view

بی تحرکی در کارمندان می تواند همراه با عوارض بسیاری در سلامت افراد باشد.

 به منظور افزایش تحرک کارمندان، محققان دانشگاه آیوا استفاده از پدالهای زیر میزی قابل حمل را توصیه نموده اند. در مطالعات صورت گرفته مشخص شد کارمندانی که از این وسیله استفاده نمودند کاهش وزن بیشتری را تجربه نمودند و پدال زدن باعث افزایش تمرکز شان نیز گردید.

همچنین نتایج پژوهشها نشان داد که استفاده از پدال در زیر میز می تواند باعث کاهش تعداد روزهایی باشد که فرد بیمار است.

 

عوارض بی تحرکی در کارمندان

 

 در پژوهشهایی که در گذشته به انجام رسیدند همگی نشان داده اند که بی تحرکی و نشستن های طولانی مدت می تواند باعث افزایش احتمال بروز بیماریهایی همچون چاقی، دیابت، عارضه های قلبی عروقی و سرطان گردد.

 

ارتباط کم تحرکی با افسردگی

 

 همچنین در مطالعه ی دیگری که در مجله ی مدیکال نیوزتودی منتشر گردید، نتایج حاکی از آن بود که کمبود فعالیتهای جسمانی می تواند بر روی سلامت روانی افراد نیز تاثیر گذار بوده و باعث افزایش خطر بروز اضطراب در افراد گردد. کارمندانی که پشت میز مشغول کار هستند، در معرض خطرات سلامت در ارتباط با نشستن و بی تحرکی هستند.

 در یک نظرسنجی که توسط بنیاد بهداشت بریتانیا در اوایل سال 2015 به انجام رسید، نشان داده شد که نیمی از زنان کارمند و 40 درصد مردان کارمند کمتر از 30 دقیقه در روز در محل کار خود حرکت می کنند. همچنین در مقاله ای که در ماه ژانویه ی سال 2014 منتشر گردید، نتایج نشان داد که انجام حرکات ورزشی منظم فرد نمی تواند تبعات و عوارض ناشی از نشستن های طولانی مدت را جبران نماید. بکارگیری پدال های زیرمیزی می تواند به کاهش وزن، کاهش روزهایی که فرد بیمار است و ارتقاء تمرکز فرد کمک نماید. البته بسیاری از کارفرمایان به منظور حفظ سلامت کارمندان خود سعی می کنند تا تسهیلات خاصی را برای ورزش کارمندان خود در نظر بگیرند.

 

نکات مطلب تحرک در کارمندان

 

بی تحرکی در کارمندان می تواند همراه با عوارض بسیاری در سلامت افراد باشد.

استفاده از پدال در زیر میز می تواند باعث کاهش تعداد روزهایی باشد که فرد بیمار است.

بی تحرکی و نشستن های طولانی مدت می تواند باعث افزایش احتمال بروز بیماریها شود.

باعث افزایش خطر بروز اضطراب در افراد گردد

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید