بجای مصرف نوشابه از نوشیدنی های سلامت بنوشید.

view
 پزشکان صدها ضرر از نوشابه را برای سلامت انسانها شناسایی نموده اند. انتخاب نوشابه یک انتخاب پر ضرر می باشد. در عوض بسیاری از نوشیدنی ها هستند که مفید تلقی می شوند و شما با انتخاب هر یک از آنها بجای نوشابه می توانید به ارتقای سلامت خود کمک نمایید.

 چرا باید به نوشابه نه بگوییم؟

  1. نوشابه ها واقعاً عاری از هرگونه ارزش غذایی هستند. نوشابه ها سرشار از شکر و کالری هستند و حاوی هیچ ماده ی غذایی ارزشمند برای بدن ما نیستند. حتی نوشابه های رژیمی که حاوی مقادیر کمتری از کالری و شکر هستند نیز دارای مواد غذایی مفید برای سلامت انسان نیستنداز سوی دیگر نوشیدنی های سلامت حاوی ویتامین ها و مواد معدنی هستند که بدن به این مواد نیاز دارد. حتی استفاده از آب ساده بجای هر نوشیدنی، می تواند مفیدترین گزینه باشد.
  2. استفاده از نوشابه های حاوی شکر می تواند باعث بروز چاقی و دیابت در افراد گردد. نوشابه سرشار از شهد دارای فروکتور فراوان است. این ماده ی شیرین کننده ی موجود در نوشابه تاثیر بسزایی در بروز چاقی می تواند داشته باشد. مصرف نوشابه همچنین می تواند باعث بروز دیابت نوع 2 گردد. نوشابه به دلیل داشتن محتوای شکر فراوان و همچنین تاثیراتی که مصرف آن بر روی هورمونهای بدن دارد می تواند باعث بروز دیابت نوع 2 گردد.
  3. مصرف نوشابه باعث پوسیدگی دندانها می گردد. شکر موجود در نوشابه روی دندانها را می پوشاند و در ترکیب با باکتریهای دهان نوعی اسید را می سازد که باعث بروز پوسیدگی های دندانی می شود.
  4. مصرف نوشابه باعث ضعیف شدن بافت استخوانها می گردد. اکثر نوشابه ها حاوی فسفروس و کافیین هستند. فسفروس و کافیین از جمله موادی هستند که می توانند باعث بروز پوکی استخوان در افراد گردد. همچنین افرادی که از نوشابه بجای دیگر نوشیدنی های سلامت همچون شیر استفاده می کنند عملاً میزان کلسیم دریافتی خود را کاهش می دهند.
  5. مصرف نوشابه می تواند به ارگانهای اصلی بدن آسیب برساند. تحقیقات نشان داده اند که مصرف بیش از حد نوشابه می تواند باعث بروز عارضه های کلیوی مزمن، ایجاد سندروم متابولیک، کبد چرب و بیماریهای مزمن کبد گردد.
منبع: everydayhealth.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید