بدخوابی کودکان

view

آیا کودک شما شبها بیخواب یا بدخواب  است و تا صبح گریه می کند ؟

یا چندین بار در طول شب بیدار می شود؟

خواب شیرخواران و کودکان یکی از مشکلات بزرگ والدین است. روزی نیست که  والدینی با چشم های قرمز و خواب آلوده به مطب پزشکان متخصص کودکان مراجعه نمایند و از آنها برای برنامه خواب فرزند شان طلب یاری نکنند. این نوشتار اطلاعاتی مفیدی به آن دسته والدین خواهد داد.هوای خانه شما زیادی  گرم است

او گناهی ندارد امروزه پزشکان اطفال توصیه می کنند دمای هوای منزال شما بین 20 تا 24 درجه سانتیگراد باشد نه بیشتر ! البته بسیاری از پدر و مادر های جوان و بی تجربه احساس می کنند این دما خیلی پایین است و کودک آن ها سرما می خورد اما این اشتباه به قیمت آزار کودک شما و بی خوابی او و در نتیجه بی خوابی شما تمام می شود .

ضمنا تا زمانی که دماسنجی در گوشه اتاق و ترجیحا در نزیکی محل خواب طفل قرار ندهیم نمی دانیم که ایا دما مناسب است یا خیر؟

پس لطفا درنگ نکنید و یک دما سنج تهیه کنید و برای همیشه در نزدیکی خوابگاه کودک قرار دهید و سعی کنید دمای اتاق را طوری تنظیم کنید که دماسنج همیشه عدد 22 را نشان دهد

چه لباسی باید به نوزاد پوشاند؟

در ضمن در این دما یک دست لباس نخی نازک و یک رو انداز متوسط کفایت می کند و احتیاجی نیست که به جبران خنکی هوا لباس فراوان و پتوی کلفت برای کودک استفاده کنید و او را کلافه کنید .

تنها چیزی که برای کودک شما ضرر دارد تغییر دایمی دمای اتاق و به اصطلاح هوا به هوا کردن کودک است و اینکه در معرض مستقیم جریان هوا و مخصوصا باد باشد که سبب عطسه های مکرر می شد هرچند که چند عطسه در روز هم طبیعی است مگر اینکه تعداد عطسه های پشت سر هم بیشتر از ۳ ، ۴ بار باشد !

این کار را انجام دهید احتمالا از امشب کودک نا آرام شما راحت می خوابد و شب ها حد اکثر یک بار شاید برای شیر بیدار شود.

یادآوری

یک موضوع فراموش شد و آن اینکه کودکان زیر ۴ ماه به دلیل گوش درد  و شکم درد و نفخ گاهی تاصبح نمی خوابند اگر ترفند خاصی برای آرام کردن آنان دارید که جواب گوست  چه عالی... در غیر این صورت نگران نباشید کودک شما از ۴ ماهگی به بعد خواب راحتی خواهد داشت مگر اینکه گرمای اتاق او را بی خواب کند.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید