برای از بین بردن چین و چروک صورت چه کنیم؟

دکتر بهزاد سلیمی

view

 

با استفاده از راهکارهای زیر می توانید نه تنها از بروز چین و چروک های صورت جلوگیری کنید بلکه باعث جوانتر شدن سلولهای پوست خود شوید و به جوانتر شدن خود کمک نمائید.

یکی از دلایل بروز چین و چروکهای صورت می تواند حالتی باشد که می خوابیم. در واقع برخی از حالتهائی که می خوابیم می تواند باعث ایجاد چین و چروک ها در روی پوستتان شوند.

 

چگونه بخوابیم که بر روی صورت چین و چروک ایجاد نشود؟

بهتر است به پشت بخوابید.

در صورتیکه به طرفین بخوابید احتمال بروز چین و چروک در گونه ها و چانه افزایش می یابد. بهتر است برای اینکه چین و چروک کمتری در پوست صورتتان ایجاد شود به پشت بخوابید.

 

بیشتر بخوانید:به سلامت پوست خود اهمیت دهید.

 

مصرف چه ماده ی غذایی می تواند به کاهش چین و چروک کمک کند؟

مصرف مواد غذائی حاوی اسید چرب امگا 3 می تواند به کاهش چین و چروک در پوست ما کمک نماید. مصرف ماهی آب سرد مانند ماهی قزل آلا حتما به کسانی توصیه می شود که می خواهند پوستشان جوانتر از سنشان نشان دهد. مصرف مواد غذائی حاوی اسیدهای چرب می تواند باعث جوانتر شدن پوست شود. و در واقع پوست را تغذیه نماید.

 

بیشتر بخوانید:راهکارهای خانگی جهت از بین بردن چروک دستها

 

آیا استفاده از عینک می تواند به کاهش چین و چروک پوست کمک نماید؟

بجای آنکه با فشار به عضلات صورت و تنگ تر کردن چشم ها سعی کنید مطلبی را بخوانید، بهتر است عینک بزنید. فشاری که در نتیجه ی عدم استفاده از عینک به عضلات اطراف چشم وارد می کنید می تواند به بروز چین و چروکها منجر شود.

هنگامی که در محیطهای باز و در زیر نور خورشید هستید نیز سعی کنید از عینک آفتابی استفاده کنید. استفاده از عینک آفتابی هم از بروز چین و چروکهای اطراف چشم جلوگیری می نماید.

 

برای از بین بردن چین و چروک صورت چه کنیم؟

 

بیشتر بخوانید:9 عادتی که باعث پیری پوست می شوند

 

آیا شستن صورت می تواند باعث بروز چین و چروکهای پوستی شود؟

شستن بیش از حد صورت می تواند رطوبت مورد نیاز صورت را از بین ببرد و باعث بیشتر شدن شیارهای پوست و عمیق تر شدن آنها شود. هنگام انتخاب صابون حتماً از صابونهای حاوی مرطوب کننده ها استفاده کنید تا از پوست شما محافظت نماید.

 

بیشتر بخوانید:عادتهایی که می تواند باعث پیر شدن انسان گردند

 

 

 

آیا مصرف سویا می تواند از بروز چین و چروکهای پوست پیشگیری نماید؟

در مطالعاتی که در این خصوص صورت گرفته، مصرف سویا می تواند به حفظ سلامت پوست کمک نماید. مصرف مواد غذائی حاوی ویتامین ها، هسته انگور و مکمل های چای سفید می توانند به استحکام پوست و حفظ ساختار پوست کمک نمایند.

 

بیشتر بخوانید:کودکم از چه سنی کرم ضدآفتاب بزند؟

 

برای از بین بردن چین و چروک صورت چه کنیم؟

 

آیا استفاده از کرم های ضد آفتاب در مبارزه با چین و چروکهای پوست می تواند کمک کننده باشد؟

بله، استفاده از کرم های ضد آفتاب می تواند باعث جوانتر ماندن پوست انسان شوند. سعی کنید در خارج از منزل حتماً از کرمهای ضد آفتاب استفاده نمائید. نیم ساعت قبل از خروج از منزل کرم ضد آفتاب را به صورت خود و هر قسمت ار بدن که در معرض نور خورشید است بمالید و هر دو ساعت کرم خود را تجدید نمائید.

بعلاوه، سیگار کشیدن از جمله دلایل بروز چین و چروکهای صورت می تواند باشد. مصرف مکمل های ویتامین سی نیز با افزایش تولید کلاژن می توانند از پوست در برابر اشعه های یو وی ای و یو وی بی محافظت نماید.

مصرف کاکائو نیز با توجه به فلاوانول موجود در آن می تواند از پوست در برابر نور خورشید محافظت نماید. کاکائو می تواند جریان خون در سلولهای پوست را تسهیل کند.

 

بیشتر بخوانید:فیلم روش صحیح استفاده از کرم ضدآفتاب

 

برای از بین بردن چین و چروک صورت چه کنیم؟

 

 

دکتر بهزاد سلیمی

دکتر بهزاد سلیمی۴۷ مطلب

پوست مو و زیبایی
بندر انزلی-خیابان مطهری - روبروی اداره برق تلفن: 01344542800 01344552900

متخصصین

بهزاد سلیمی

بهزاد سلیمی

پوست مو و زیبایی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید