بهترین راه برای تولید اسپرم سالم چیست؟

view

بهترین راه تولید اسپرم سالم

شما می توانید برای افزایش احتمال تولید اسپرم سالم قدم های ساده ای بردارید. مثلا:

وزن سالم خود را حفظ کنید. برخی تحقیقات افزایش شاخص توده بدنی را با کاهش تعداد اسپرم و حرکت اسپرم مرتبط می دانند.

یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.

میوه و سبزیجاتی را انتخاب کنید که سرشار از آنتی اکسیدان هستند - و ممکن است به بهبود سلامت اسپرم کمک کنند.

از عفونت های مقاربتی پیشگیری کنید. عفونت های مقاربتی - مانند کلامیدیا و سوزاک - می توانند باعث ناباروری در مردان شوند. برای محافظت از خود ، تعداد شرکای جنسی خود را محدود کرده و هر بار که رابطه جنسی دارید از کاندوم استفاده کنید

استرس را مدیریت کنید. استرس می تواند عملکرد جنسی را کاهش داده و در هورمون های مورد نیاز برای تولید اسپرم اختلال ایجاد کند.

ورزش کنید. فعالیت بدنی متوسط ​​می تواند سطح آنزیم های آنتی اکسیدانی قدرتمند را افزایش دهد ، که می تواند به محافظت از اسپرم کمک کند.

اسپرم ها چه محدودیتی دارند؟

اسپرم می تواند به ویژه در برابر عوامل محیطی مانند قرار گرفتن در معرض گرمای بیش از حد یا مواد شیمیایی سمی آسیب پذیر باشد. برای محافظت از باروری:

سیگار نکشید مردانی که سیگار می کشند به احتمال زیاد تعداد اسپرم کمتری دارند.

محدود کردن الکل.

نوشیدن زیاد الکل می تواند منجر به کاهش تولید تستوسترون ، ناتوانی جنسی و کاهش تولید اسپرم شود.

در مورد داروها با پزشک خود صحبت کنید.

 مسدود کننده های کانال کلسیم ، داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای ، آنتی آندروژن ها و سایر داروها می توانند در مشکلات باروری نقش داشته باشند. استروئیدهای آنابولیک می توانند همین اثر را داشته باشند.

مراقب سموم باشید.

 قرار گرفتن در معرض سموم دفع آفات ، سرب و سایر سموم می تواند بر کیفیت اسپرم تاثیر بگذارد. اگر باید با سموم کار کنید ، این کار را با دقت انجام دهید. به عنوان مثال ، لباس و تجهیزات محافظ بپوشید و از تماس پوست با مواد شیمیایی خودداری کنید.

افزایش دمای اسکروتوم که در بیضه است می تواند مانع تولید اسپرم شود. اگرچه این مزایا به طور کامل اثبات نشده است ، پوشیدن لباس زیر غیرتنگ، کاهش نشستن ، جلوگیری از سونا و وان های گرم و محدود کردن قرار گرفتن اسکروتوم در معرض اشیاء گرم مانند لپ تاپ ممکن است باعث افزایش کیفیت اسپرم شود.

شیمی درمانی و پرتودرمانی برای سرطان می تواند تولید اسپرم را مختل کند و باعث ناباروری شود که ممکن است دائمی باشد. قبل از درمان از پزشک خود در مورد احتمال بازیابی و ذخیره اسپرم سوال کنید.

چه وقت زمان درخواست کمک است؟

داشتن شیوه های زندگی سالم برای ارتقاء باروری شما - و اجتناب از مواردی که می تواند به آن آسیب برساند - می تواند شانس باروری شما را بهبود بخشد. اگر بعد از یک سال رابطه جنسی محافظت نشده شما و شریک زندگی تان باردار نشده اید ، ممکن است انیاز به بررسی در مورد نازایی باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید