بوتاکس پس از عمل بای پس

view

بر طبق نتایج بدست آمده از تحقیقات اخیر نشان داده شده که بوتاکس می­تواند باعث کاهش چروکهای پوستی شود، اما مهمتر از آن، آنست که بوتاکس علاوه بر حذف چروکها می­تواند باعث حفظ جان افراد پس ازانجام عمل بای­پس معده گردد.

بر طبق تحقیقات انجمن قلب آمریکا عمل بای ­پس عروق کرنر باعث درمان انسدادهای عروقی از طریق ایجاد راهی جدید برای جریان خون برای ماهیچه­های قلب می­شود.

عمل بای­پس قلب یکی از عملهای شایع و موثر برای کنترل انسدادهای شریانی به ماهیچه­  قلب است.

هدف از عمل بای­پس قلب ارتقای رساندن خون و اکسیژن به قلب، کاهش درد سینه از آنژین و کاهش خطر ابتلا به سکته قلبی می­باشد و ارتقای توانایی فعالیتهای جسمانی. برای انجام این عمل شریانها و وریدها از سایر نقاط بدن برداشته می­شود و مسیری جدید برای خونرسانی بجای شریانهای بسته شده ایجاد می­گردد.

برای تکمیل درمان فرد عمل شده باید روزهای متمادی در بیمارستان بستری گردد و حدود 30 درصد بیماران از ضربانهای نامنظم قلب پس از عمل رنج می­برند. شایع­ترین عارضه­ های پس از عمل جراحی بای­پس قلب شامل ضربان قلب نامنظم و انقباضات نامنظم عضلات قلب می­باشد. تحقیقات اخیر نشان داده است که تزریق بوتاکس به چربی اطراف قلب پس از عمل جراحی به نظر می­آید که تاثیر بسزایی در اجتناب نامنظم بودن عضلات قلب دارد. وقتی مقدار کمی از بوتاکس به ماهیچه ه­ا تزریق شود، سیگنالهای عصبی که باعث انقباض ماهیچه­ ها می­شود مسدود می­گردد. در تحقیقات اخیر نشان داده شده که در 30 روز پس از عمل جراحی، آنهایی که تزربق بوتاکس در حین جراحی بای­پس قلب در آنان انجام شده، 7 درصد شانس ابتلا به انقباضات نامنظم ماهیچه­ های قلب را داشته ­اند در مقایسه با 30 درصد در بیمارانی که سالین دریافت نموده ­اند.

یک سال بعد از عمل نشان داده شد که هیچ کدام از بیماران که بوتاکس دریافت کرده ­اند هیچ کدام دچار انقباضات عضلات قلب نشده ­اند در حالیکه بیمارانی که سالین دریافت کرده­اند 27 درصد دچار انقباضات عضلات قلبی شده­ اند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید