بیماریهای لثه و بروز بیماریهای قلبی

view

مطالعاتی بر روی باکتری پورفیروموناس گینگیوالیس صورت گرفته؛این باکتری عامل اصلی پریودنتیت است که یک عفونت لثویست که بافت نرم لثه و استخوانهای زیر ان را مورد اسیب قرار میدهد.

این باکتری باعث تغییر حالت ژنهایی میشود که باعث بروز التهاب و تصلب شرایین در عروق قلبیست.تصلب شرایین بر اثر مسدود شدن رگ ها بوسیله ی چربیها و کلسترول اتفاق می افتد.

مطالعات پیشین حاکی از آنست که باکتری پورفروموناس گینگیوالیس در پلاکهای عروق قلبی بیمارانی که دچار عارضه ی سکته ی قلبی شده انند وجود داشته است. آنزیم های پی.گینگیوالیس باعث افزایش التهابات سلولهای ماهیچه ای آیورتی می شود.وقتی ضربان قلب اتفاق می افتد باعث کشش آیورت میگردد و تغییرات در دیواره ی آیورت بمانند تغییراتی که بر اثر تصلب شرایین و فشار خون بالا اتفاق می افتد به شدت بر این فرایند تاثیر گذار است.به منظور از بین بردن عفونت ها در موارد حاد پریودنتیت،آنتی بیوتیک تجویز میگردد.

عصاره ی زغال اخته وحشی احتمال جلوگیری از پلاک های دندانی را که باعث بیماریهای لثوی میگرددافزایش میدهد. استفاده از محلول آنتی باکتریال و پلی فنول  میتوانند گزینه های مناسبی برای درمان باشند.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید