بیماریهای لثه و بروز بیماریهای قلبی

view

مطالعاتی بر روی باکتری پورفیروموناس گینگیوالیس صورت گرفته؛این باکتری عامل اصلی پریودنتیت است که یک عفونت لثویست که بافت نرم لثه و استخوانهای زیر ان را مورد اسیب قرار میدهد.

این باکتری باعث تغییر حالت ژنهایی میشود که باعث بروز التهاب و تصلب شرایین در عروق قلبیست.تصلب شرایین بر اثر مسدود شدن رگ ها بوسیله ی چربیها و کلسترول اتفاق می افتد.

مطالعات پیشین حاکی از آنست که باکتری پورفروموناس گینگیوالیس در پلاکهای عروق قلبی بیمارانی که دچار عارضه ی سکته ی قلبی شده انند وجود داشته است. آنزیم های پی.گینگیوالیس باعث افزایش التهابات سلولهای ماهیچه ای آیورتی می شود.وقتی ضربان قلب اتفاق می افتد باعث کشش آیورت میگردد و تغییرات در دیواره ی آیورت بمانند تغییراتی که بر اثر تصلب شرایین و فشار خون بالا اتفاق می افتد به شدت بر این فرایند تاثیر گذار است.به منظور از بین بردن عفونت ها در موارد حاد پریودنتیت،آنتی بیوتیک تجویز میگردد.

عصاره ی زغال اخته وحشی احتمال جلوگیری از پلاک های دندانی را که باعث بیماریهای لثوی میگرددافزایش میدهد. استفاده از محلول آنتی باکتریال و پلی فنول  میتوانند گزینه های مناسبی برای درمان باشند.


مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید