تاتوهای خانگی

view

این‌ روزها انجام تاتو در  بین افراد و به خصوص جوانان روند فزاینده‌ای داشته است.  بهترین و مطمین‌ترین راه انجام تاتو مراجعه به افراد ذی‌صلاح و تحصیل کرده در این زمینه است.

امروزه از هر 4 فرد جوان بین سنین 20 تا 29 سال در استرالیا یک فرد بر روی بدن خود تاتو دارند.

روش انجام تاتو:

برای انجام تاتو یک سوزن حاوی جوهر وارد بدن می‌شود و این‌کار به شکل پشت هم و متوالی اتفاق می‌افتد.

عوارض تاتو:

معمولا انجام تاتو بدون عارضه نیست، انجام تاتو می‌تواند همراه با عارضه‌هایی همچون عفونت‌ها و واکنش‌های آلرژیک باشد. همچنین تاتوی نامناسب می تواند خطر ابتلا به عفونت‌های جدی مانند هپاتیت D هپاتیتC ، ایدز و عفونت‌های پوستی ایجاد کند.

برای کاهش خطرات همراه با انجام تاتو، حتماً انجام تاتو باید توسط فردی حرفه‌ای و دوره دیده اتفاق افتد. در برخی از نقاط دنیا مانند ویکتوریا انجام تاتو برای افراد زیر 18 سال غیر قانونی است. انجام تاتو در برخی کشورها در آسیا، آفریقا، اروپای شمالی و آمریکای جنوبی همراه با دقت و قوانین لازم نیست. بنابراین انجام تاتو در این کشورها نیز می‌تواند همراه با خطرات تاتوهای غیر حرفه‌ای و در منزل باشد.

تجهیزات مناسب و آموزش‌های لازم برای انجام تاتو در جهت کاهش خطر ایجاد عفونت‌های جدی بسیار ضروری است. در صورت درنظر نگرفتن این موارد انجام تاتو در فرد می‌تواند باعث ابتلای فرد به بیماری‌های هپاتیت B و هپاتیت C باعث ایجاد بیماری‌ها‌ی کبدی شده و منجر به سیروز کبدی و یا سرطان کبد گردد.

مطمین‌ترین مکان برای انجام تاتو، رفتن به موسسات دارای مجوز قانونی برای انجام این کار است.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید