تاثیر درمان افسردگی در کاهش خطر مرگ سالمندان

view

علل بروز افسردگی در سالمندان

فوت همسر، عارضه های جسمانی و تغییرات هورمونی از جمله علل بروز افسردگی در سالمندان می توانند باشند.

علایم افسردگی در سالمندان

 کاهش وزن

خستگی

 گوشه گیری و شرکت نکردن در مهمانی ها و جمع ها

 فکر کردن مداوم به مرگ

 در جدیدترین مطالعه ی صورت گرفته نتایج نشان داده اند که در درمان افسردگی می تواند باعث ارتقاء سالامت افراد و کاهش خطر بروز مرگ و میر در سالمندان گردد.

پژوهشگران در تحقیقات خود به بررسی تاثیر افسردگی و مراقبتهای افسردگی در بهبود سلامت سالمندان پرداخته اند. کنترل افسردگی در سالمندان در کاهش خطر مرگ سالمندان مبتلا به بیماریهای مزمن بسیار موثر است. بروز افسردگی در افراد کهنسال تاثیر بسزایی بر سلامت این افراد دارد.

 واکنش فرد نسبت به تنش ها، حفظ تعادل بدن و انجام فعالیتهای جسمانی و دنبال کردن روند درمان بیماریها از جمله مواردیست که تحت تاثیر وضعیت روحی افراد کهنسال قرار دارند. اگر چه محققان در زمینه وضعیت روحی افراد پژوهشهای بسیاری انجام داده اند اما تاثیر درمان وضعیتهای روحی روانی افراد و درمان افسردگی بر ارتقاء سلامت این افراد تاکنون به درستی مشخص نبوده است.

در یکی از جدیدترین مطالعات انجام شده محققان به ارزیابی 1226 فرد مبتلا به افسردگی شدید، متوسط و جزیی پرداختند. افراد شرکت کننده در این بررسی همه بالای 60 سال سن داشته اند. نتایج بدست آمده از این بررسی نشان داده است که روند درمانی منظم افسردگی می تواند به بهبود وضعیت عمومی فرد کمک نماید. فعال تر شدن جسمانی و اجتماعی افراد سالخورده می تواند به درمان افسردگی این افراد و بهبود سلامتشان کمک شایانی نماید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید