تاثیر سبک زندگی بر خستگی

view

عدم برخورداری از خواب مناسب:

 نداشتن خواب کافی می تواند اثر منفی بر روی تمرکز و سلامت افراد داشته باشد. یک فرد بزرگسال می باید 7 تا 8 ساعت در شبانه روز بخوابد. سعی کنید خواب را در الویت قرار دهید و برنامه ی منظمی برای آن داشته باشید. از بکار بردن لپ تاپ، موبایل و تلویزیون در کنار رختخواب خود جداً خودداری نمایید.

 تنگی تنفس در هنگام خواب:

تنگی تنفس در هنگام خواب باعث بیماری شما می شود. هر مرحله تنگی تنفس باعث می شود چند لحظه فرد بیدار شده و مجدداً به خواب رود. این فرایند می تواند باعث بروز خستگی در طول روز شود. جهت پیشگیری از تنگی تنفس در هنگام خواب در صورت داشتن اضافه وزن، وزن خود را کاهش دهید و از استعمال سیگار اجتناب نمایید و یا از دستگاه CPAP استفاده نمایید.

 عدم مصرف مواد غذایی به میزان کافی :

مصرف کم مواد غذایی می تواند باعث ایجاد احساس خستگی در شما شود. البته به خاطر داشته باشید که مصرف غذاهای نادرست خود یک مشکل مهم است. استفاده از رژیم متعادل می تواند قند خون شما را در محدوده ی نرمال نگه داشته و از کاهش قند خونتان جلوگیری کند.

سعی کنید حتماً صبحانه مصرف کنید

 پروتیین و کربوهیدراتهای پیچیده را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید. برای مثال سعی کنید تخم مرغ را با نان تست غنی شده از غلات استفاده کنید. همچنین مصرف لقمه های کوچک و اسنک ها در طول روز برای حفظ انرژی لازم است

استفاده ی زیاد از  قهوه:

اگر چه میزان مناسب مصرف قهوه می تواند باعث هوشیاری و تمرکز در افراد شود، مصرف بیش از حد آن باعث افزایش ضربان قلب، فشار خون و ضعف و خستگی در افراد می شود. سعی کنید در چنین مواردی مصرف چای، قهوه، شکلات و هرگونه داروی حاوی کافیین را کاهش دهید. ترک ناگهانی قهوه و محصولات حاوی کافیین می تواند باعث بروز احساس ضعف بیشتر در شما خواهد شد.

منبع: webmd.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید