تاثیر شیوه ی پخت غذاها بر احتمال بروز دیابت

view

در مطالعه ای که اخیرً صورت گرفته نتایج حاکی از آن بوده است که کاهش مصرف فراورده های قندی ناشی از گلیکاسیون پیشرفته که در غذاهای فراوری شده و یا غذاهایی که بصورت خشک پخته می شوند وجود دارند می تواند باعث ارتقاء سلامت افراد مبتلا به چاقی که مقاوم به انسولین هستند شد.

نتایج این پژوهش در ماه جولای در مجله ی دیابتولوژیا منتشر گردید. در مطالعه ای که پیش از این صورت گرفته بود، گروه تحقیقاتی دانشکده پزشکی ابسان به سرپرستی دکتر ولاسارا به این نتیجه رسیده بودند که مصرف مواد غذایی حاوی مقدار زیاد فراورده های قندی ناشی از گلیکاسیون پیشرفته می تواند باعث ابتلای انسان به پیش دیابت شود.

این محققان همچنین دریافتند که دریافت فراورده های قندی ناشی از گلیکاسیون پیشرفته در بدن می تواند باعث بروز علایم آلزایمر در انسان شود. محدود کردنمصرف مواد غذایی حاوی فراورده های قندی ناشی از گلیکاسیون پیشرفته می تواند صدمات ناشی از مصرف این مواد غذایی را برعکس نماید.

افزایش سطح فراورده های قندی ناشی از گلیکاسیون پیشرفته بصورت سرمی در انسان می تواند بعنوان یک نشانگری در جهت تشخیص و درمان عوارض چاقی مورد استفاده قرار گیرد و در صورتیکه از مواد غذایی فاقد آن استفاده نمایید می توانید از بروز دیابت پیشگیری کنید.

منبع: sciencedaily

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید