تاثیر مصرف قهوه حین ورزش بر ارتقای عملکرد جسمانی ورزشکاران

view

یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های جهان قهوه می باشد. در جدیدترین مطالعه صورت گرفته در دانشگاه جورجیا نتایج نشان داده اند که بین مصرف قهوه و عملکرد ورزشی افراد ارتباط وجود دارد.

 در این پژوهش 600 مطالعه مورد ارزیابی قرار گرفتند. به طور معمول بلافاصله پس از نوشیدن قهوه کافیین موجود در آن در معده جذب می گردد و به فاصله 1 تا 2 ساعت پس از مصرف آن به بالاترین سطح خود در خون می رسد و اکثر بافتهای بدن کافیین را جذب می نمایند.

 محققان بر این باورند که کافیین موجود در قهوه می تواند باعث ارتقا عملکردهای جسمانی افراد گردد. البته به افراد توصیه می شود که بجای مصرف قهوه از قرص کافیین استفاده نمایند.

نتایج مطالعات نشان داده اند که با مصرف 3 تا 7 میلی گرم کافیین، می توان تا 24 درصد عملکرد ورزشکاران را بهبود بخشید.

البته در مطالعاتی که در دهه ی 90 صورت گرفتند نتایج نشان داده اند که مصرف 3 تا 9 میلی گرم کافیین در ازای هر یک کیلوگرم از وزن بدن حدود یک ساعت قبل از انجام ورزش، می تواند بهبود عملکرد ورزشکار را در پی داشته و استقامت ورزشکار را ارتقا بخشد. از آنجاییکه قهوه یک محصول طبیعی است و حاوی مواد شیمیایی نیست می تواند برای ورزشکاران مفید باشد.

مصرف چه میزان کافیین حین مسابقات ورزشی ممنوع است؟

البته به خاطر داشته باشید که قبل از انجام مسابقات ورزشی قهوه ننوشید زیرا در بسیاری از مسابقات وجود 15 میلی گرم کافیین در ادرار می تواند باعث محرومیت فرد از ادامه مسابقه باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید