تداوم کاهش دمای هوا تا اوایل هفته آینده

view

 به گزارش ایرنا، کاهش دما در شمال شرق، شرق و نوار شمالی کشور بیشتر خواهد شد و بارش باران و برف در سه روز آینده در استان های حاشیه دریای خزر و بصورت خفیف تر در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و بخش هایی از مرکز و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت.
دریای خزر در سه روز آینده بخصوص بخشهای غربی آن مواج است و در این مدت در مناطق شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید گاهی گرد وخاک پیش بینی می شود.
همچنین عبور سامانه بارشی از بخش های جنوبی کشور روزهای سه شنبه تا جمعه این هفته در این نواحی شاهد رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد خواهیم بود و با تقویت این سامانه بارشی روز شنبه آینده بارش ها غرب کشور را در بر می گیرد.
سازمان هواشناسی کشور پیش بینی کرد: سواحل عمان، تنگه هرمز، مرکز و جنوب خلیج فارس نیز در سه روز آینده مواج خواهد شد.
مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور درباره دمای هوای تهران نیز گفت: اکنون دمای هوای تهران هفت درجه بالای صفر، رطوبت هوا 31 درصد و سرعت وزش باد بیش از 18 کیلومتر بر ساعت است و کمینه و بیشینه هوای امروز تهران بین منفی یک تا 6 درجه بالای صفر است.
احد وظیفه افزود: کمینه و بیشینه هوای پایتخت برای فردا ( سه شنبه) بین منفی سه تا چهار درجه بالای صفر پیش بینی شده و آسمان تهران نیز در این روز نیمه ابری در برخی از ساعات ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد داشت.
به گفته مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی، کمینه و بیشینه هوای تهران در روز چهارشنبه (پس فردا) بین منفی پنج تا سه درجه بالای صفر خواهد رسید و آسمان تهران در این روز کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود.
منبع: ایرنا

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید