تراکم استخوان و اضطراب

view

متخصصان در استرالیا و چندین دانشگاه نروژی اطلاعات مربوط به 8000 زن و مرد را در مرکز نروژ مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و دریافتند که بین علایم اضطراب و افسردگی و کاهش تراکم املاح معدنی استخوانی ارتباط وجود دارد.

در این مطالعه اسکن‌هایی از میزان تراکم استخوانی در بازوها و دست‌های شرکت کنندگان تهیه شد. دکتر لانا ویلیامز از متخصصان شرکت کننده در این مطالعه تاکید کرد: این بررسی‌ها نشان داد که علایم اضطراب و افسردگی در مردان با کاهش املاح معدنی در بافت‌های استخوانی آنها رابطه دارد.

دکتر ویلیامز در ادامه افزود: در حال حاضر چندین فاکتور خطرزا که در کاهش تراکم استخوانی نقش دارند، شناسایی شده‌اند و شامل افزایش سن، جنسیت، سابقه خانوادگی، پایین بودن سطح هورمون‌های جنسی، مصرف کم کلسیم و کمبود ویتامین د هستند. براساس یافته‌های جدید، این امکان وجود دارد که فقر بهداشت روانی نیز یکی دیگر از این عوامل خطرزا باشد .


متخصصین کودکان معتقدند که بازی یکی از مهم ترین عوامل موثر در رشد و تکامل کودک است اما اینکه کدام بازی برای کودک قابل انجام است نیز بسیار اهمیت دارد

البته با توجه به تفاوتهای موجود بین کودکان هیچگاه نمی توان برای همه انها نسخه یکسانی پیچید

معمولا به والدین پیشنهاد می شود زمان خاصی را برای بازی متناسب با سن کودک اختصاص دهند  و همچنین زمانی را برای آزاد بودن آن و انجام فعایتهای خلاقانه و حتی ریلکس شدن وی به او بدهند.

بچه ها در حین بازی چیزهای زیادی را  یاد می گیرند به طوریکه با هر تصمیم گیری، استفاده از قوه تخیل و یا برعهده گرفت رهبری یک گروه می توانند از  اعتماد به نفس برخوردار شوند.

حتی براساس مطالعات  بازی کردن با کودک در زمان بیماری وی در  بازگشت سلامتی روحی و روانی او موثر است.

بنابراین توصیه پزشکان به حضور کودکان همسن در کنار هم و اموزش و یادگیری سبک زندگی از یکدیگر است.

اگرچه در بساری از موارد در اختیار گذاشتن زمان برای بازی توسط والدین پرمشغله کار سختی بنظر می رسد اما اگر می خواهید فرزندانی مستقل خلاق، باهوش و با روابط اجتماعی مناسب داشته باشید حتما می بایست برای انجام فعالیتهایی نظیر بازی کردن وقت بگذارید.    

بازی نکردن با کودک می تواند منجر به اضطراب و گوشه گیری وی از جمع دیگران شود

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید