تربیت کودکانی با سلامت عاطفی و روانی

view

 کودکان باید در طول زندگی یاد بگیرند که چگونه بتوانند روابطی بر پایه ی احترام متقابل و پایدار با دیگر افراد جامعه برقرار نمایند. داشتن مهارتهای مقابله ای می تواند به کودکان در مواقع دشوار کمک نماید.

پرورش کودکان یعنی ده ها چالش در هر روز، از فراهم کردن تغذیه سالم گرفته تا انجام تکالیف و یا حفظ ایمنی شان

اما پدر یا مادر خوب باید بر سلامت عاطفی کودک نیز تمرکز داشته باشد و در حالیکه ممکن است سر و کار داشتن با عواطف مشکل تر از چالش های روزمره والدین به نظر برسد، پرورش کودکانی که دارای سلامت روانی هستند می تواند آسان تر از آن چیزی باشد که فکرش را می کنید.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که کودکتان را دوست داشته باشید و در کنارشان باشید. دکتر Geoff Nagle ، دانشیار گروه روانپزشکی و مغز و اعصاب و مدیر موسسه سلامت روانی نوزادان و کوکان دانشگاه ت نیواورلیان می گوید: چیزی که همه کودکان به آن نیاز دارند، والدینی عاشق و مراقب است که تماما به آن کودک متعهد باشند.

کودکان ابزارهای سلامت روانی را با نگاه کردن به نحوه ارتباط شما با آنها و با دیگران، و یا مشاهده نحوه فایق آمدن تان بر مشکلات در زندگی (شامل چالش های والدینی) فرا می گیرند.

به مشکلات تان پشت نکنید. اگر خودتان با مسایل عاطفی درگیر هستید، یا دچار سوء مصرف مواد یا اعتیاد هستید، باید درمان شوید. اگر مشکلات خود را حل نکنید، این معضلات به مشکلات کودکتان تبدیل می شود. مطالعه ای که بر روی 984 کودک که از نوزادی تحت مراقبت بودند نشان داد، افرادی که والدین شان از افسردگی رنج می برند احتمال بیشتری دارد که خودشان نیز دچار افسردگی شوند. مهم نیست که چقدر غرق در مشکلات تعادل بخشی به زندگی خود و پرورش کودکان هستید، برای این مسایل به دنبال چاره باشید

ویژگیهای کودکان برخوردار از  سلامت عاطفی:

عملکرد بهتر در مدرسه

ایجاد روابطی با احترام متقابل و پایدار

داشتن مهارت های مقابله ای که می تواند به آنها در مواقع دشوار کمک نماید.

انجام رفتارهای سالم در ادامه ی زندگی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید