تشخیص و درمان سردرد میگرنی

view

تشخیص و درمان سردرد میگرنی

سردرد میگرنی

علائم سردرد میگرنی

  • سردرد
  • تهوع واستفراغ
  • بی حسی یا ذوق ذوق شدن
  • حساسیت به نور
  • حساس به صدا
  • خطوط زیگ زاگ لرزان بدون رنگ دردید
  • لرزش نورها دردید
  • اشکال در صحبت کردن

بیشتر بخوانید :

علل بروز سردرد چیست

درباره سردرد میگرنی

میگرن یک نوع رایج از سردرد است که می تواند درد شدید ایجاد کند. می تواند برای چند ساعت یا چند روز طول بکشد و ممکن است باعث خفگی، حساسیت به صدا یا نور، تهوع، یا استفراغ شود. میگرن فعالیت های غیر طبیعی مغز است که توسط برخی مواد غذایی خاص، استرس، و یا عوامل دیگر ایجاد می شود. برخی از افراد پیش درامدی قبل از میگرن دارند، که می تواند علائمی شامل از دست دادن موقت بینایی، دیدن ستاره و یا فلاشینگ در چشم، یا سوزش در بازو و پا باشد. هیچ درمانی برای میگرن وجود ندارد، اما داروها می تواند به کاهش درد و یا توقف وقوع میگرن کمک کنند.

میگرن و دیگر سردردهای عروقی باعث اسپاسم یا اتساع در رگ های خونی مغز می شود.

خود مراقبتی در سردرد میگرنی

هنگامی که میگرن رخ می دهد ، سعی کنید این کارها را انجام دهید: استراحت در یک جای تاریک، اتاق آرام ، نوشیدن آب، به خصوص اگر شما استفراغ کردید یک پارچه سرد بر روی پیشانی خود قرار دهید.

پزشک چگونه سردرد میگرنی را تشخیص میدهد

برای تشخیص میگرن، دکتر شما تاریخچه پزشکیتان را می بیند و یک معاینه بالینی انجام می دهد. شما همچنین ممکن است به یک اسکن CT، MRI، یا سایر آزمایشات برای رد مشکلات دیگر نیاز داشته باشید.

عوامل خطر ابتلا به سردرد میگرنی

عوامل خطر برای میگرن شامل زن بودن، زیر سن 40 سالگی، و داشتن سابقه خانوادگی میگرن.

درمان سردرد میگرنی

برخی از میگرنها می تواند در خانه با مسکنها درمان شود. میگرن های شدید معمولا با داروهای تجویزی به نام تریپتانها، داروهای ضد تهوع، یا آرام بخش درمان می شود. وقتی که اولین نشانه از میگرن دیده شده داروهای ضد درد معمولا بهترین کار است. از میگرن های مکرر می توان گاهی اوقات با در نظر گرفتن داروهایی مانند مسدود کننده های بتا، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد تشنج، و یا با یک تزریق بوتاکس در عضلات پیشانی و گردن جلوگیری شود.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

به پزشک مراجعه کنید اگر شما: یک سردرد ناگهانی احساس کردید مانند غرش رعد ، سردرد همراه با تب، ضعف، سفتی گردن، دو بینی، و یا سردرگمی . بعد از سرفه، حرکت ناگهانی، یا زور زدن سرتان درد میگیرد .سردردتان بعد از 50 سالگی بدتر شده است.

انتظار میرود در سردرد میگرنی

میگرن معمولا بیشتر 4-72 ساعت به طول می انجامد، اما این از فردی به فرد دیگر متفاوت است. میگرن می تواند با پیش درآمد و یا احساس های دیگر، مانند دیدن خطوط مواج در یک چشم، احساس سرخوشی، تحریک پذیری، و یا ولع مصرف برای شیرینی شروع شود. پیش زمینه ها می توانند فقط در چند دقیقه قبل از میگرن و یا تا یک روز قبل از آن اتفاق افتد. میگرن در زنان شایع تر است. اگر چه هیچ درمانی برای میگرن وجود ندارد، ولی می توان آنرا کنترل و یا شدت آنرا کم کرد. درمان علائم میگرن می تواند کمک کند شدت سردرد کمتر شود. بعضی از داروها به تسکین درد میگرن کمک کرده؛ بعضی دیگر به جلوگیری از میگرن کمک می کنند .

میزان ابتلا به سردرد میگرنی

از هر ده نفر یک نفر میگرن دارد

حقایقی درمورد سردرد میگرنی

سیگار خطر میگرن را در زنان و مردان افزایش می دهد.

عوامل تشدید کننده سردرد میگرنی

حرکت، چراغ روشن و صداهای بلند، سیگار کشیدن، و الکل.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید