توسعه درمان ناباروری از محورهای اساسی سیاست‌های جمعیتی است

view

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر محمد آقاجانی در آیین افتتاح همزمان ۷۱۴ واحد اختصاصی زایمان در کشور که در شهرستان فسا و با حضور وزیر بهداشت و مقامات محلی انجام شد، افزود: در توسعه درمان ناباروری، برای پوشش هزینه خدمات درمانی زوج‌های نابارور تلاش کرده‌ایم. توسعه و تجهیز ۲۴ مرکز ناباروری در کشور و طی مراحل ساخت ۱۷ مرکز جدید از اقداماتی در همین راستا است.

آقاجانی در خصوص عملیاتی شدن بسته خدمات زایمان طبیعی به عنوان تاکیدی دیگر در سیاست‌های جدید جمعیتی، گفت: با رایگان کردن زایمان طبیعی، توسعه زیرساخت‌ها، توانمندسازی زایمان طبیعی، ترغیب پزشکان برای انجام زایمان طبیعی به جای سزارین، فرهنگسازی عمومی، به کارگیری ۲۰۰۰ ماما در کشور و اعزام عادلانه پزشکان متخصص زنان با تاکید خاص بر مناطق محروم، امروز شاهد کاهش آمار سزارین هستیم.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه پیش از این توجهی به زایشگاه‌ها نمی‌شد و آماز سزارین روند رو به رشدی داشت، از وزیر بهداشت، به عنوان پرچمدار سلامت یاد و اضافه کرد: کاهش مرگ نوزادان، دستاوردی دیگر از طرح تحول نظام سلامت بود و البته باید یک دهه تلاش کرد تا بتوانیم به شاخص‌های آرمانی دست یابیم

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید