جلب اعتماد همسر بعد از خیانت

دکتر فاطمه آذرتاش

view

جلب اعتماد همسر بعد از خیانت 

راهکارهای عملی

فرض کنیم شما به همسر خود در هر زمینه‌ای خیانت کردید و اکنون از رفتار خود پشیمان هستید، اما همسرتان نمی‌تواند مانند گذشته به شما اعتماد کند زیرا گمان می‌کند که ممکن است دوباره به او خیانت شود.

در این زمان شما باید تمام سعی و تلاش خود را بکنید تا بتوانید اعتماد همسر خود را بدست بیاورید.

در رفتارتان صداقت داشته باشید
شما باید در رفتار خود صادق باشید و همسرتان را در جریان تمام کارهایی که انجام می‌دهید بگذارید و نباید رفتارهای خود را گلچین کنید و هرکدام را که دوست داشتید به همسرتان بگویید، زیرا در اینصورت ممکن است به چالش کشیده شوید و در جلب اعتماد همسرتان موفق نشوید.

زمانی که افکار وسوسه انگیز به سراغتان می‌آید باید با یک روان‌شناس مشورت کنید تا به تدریج این افکار را از خود دور کنید و به زندگی طبیعی‌تان بازگردید، اگر جلوی این افکارتان را نگیرید ممکن است دوباره وسوسه شوید و به همسر خودتان خیانت کنید.

به صورت کلی باید در تمام زمینه‌های زندگی خود شفافیت داشته باشید زیرا شرایط شما متفاوت از دیگران است و برای ترمیم رابطه‌ی عاطفی‌تان لازم است همسر خود را درک کنید و در رابطه با هرچیزی که همسرتان از شما جواب می‌خواست باید صادقانه به آن‌ها پاسخ بدهید.

نگفتن حقیقت نوعی دروغ گویی است صداقت داشتن صرفا به این معنا نیست که تنها حقیقت را بگویید و دروغ نگویید، بلکه صادق بودن یعنی اینکه علاوه بر گفتن حقیقت، چیزی از همسرتان پنهان نکنید و باید او را در جریان تمام اتفاقات قرار دهید، زیرا گلچین کردن مطالب و نگفتن برخی از اتفاقات نیز خودش دروغ گویی محسوب می‌شود.

از راه‌های جلب اعتماد همسرتان توجه به او و نیازهایش می‌باشد. لازم است علاقه‌ی خود را به همسرتان نشان دهید،تبادل احساسات داشته باشید و یا در طول روز ارتباط تلفنی و کلامی با همسرتان داشته باشید تا بتوانید رابطه‌ی عاطفی‌تان را بهبود ببخشید.

به صورت کلی شفاف سازی یکی از اصول مهم در جلب اعتماد همسر بعد از بروز خیانت است و شخصی که خیانت کرده است باید در هر زمینه‌ای که همسرش می‌خواهد شفاف سازی کند و توضیح بدهد

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید