جلوگیری از بروز نابینایی در اثر ابتلا به دیابت

view

در طول ابتلای دیابت، ممکن است که عروق طبیعی چشم در اثر بالا بودن بیش از اندازه ی قند خون بصورت غیر طبیعی درآیند و در نتیجه شبکیه ی چشم این افراد آسیب می بیند و تخریب می شود.

حدود 45 درصد افراد مبتلا به دیابت در امریکا از عارضه های چشمی مرتبط با ابتلا به دیابت نظیر نابینایی در بیمارانن دیابتی رنج می برند. جلوگیری از نشت مایع از عروق خونی با استفاده از لیزر می تواند باعث بهبود دید مرکزی فرد گردد.

اگر چه ممانعت از نشت مایع از عروق خونی می تواند دید فرد را ارتقاء دهد، اما همچنان دید فرد در شب و دید محیطی او دارای مشکل می باشد.

 داروی کشف شده توسط محققان می تواد از عملکرد پروتیین وی ای جی اف ممانعت نماید و در نتیجه با ترشح وی ای جی اف، رشد عروق خونی جدید تحریک می گردد. محققان دریافته اند که اگر چه پروتیینی وی ای جی اف می تواند نقش مهمی در بهبود رتینوپاتی دیابتی داشته باشد اما تنها راه حل نمی باشد. در آزمایشات میزان این پروتیین در نمونه ی مایع چشم افرادی که مبتلا به رتینوپاتی دیابتی نبودند و همچنین افرادیکه مبتلا به رتینوپاتی دیابتی بودند مورد ارزیابی قرار گرفتند. میزان پروتیین وی ای جی اف در افرادی که به رتینوپاتی مبتلا بودند کمتر از افراد سالم بوده است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید