حشرات ناقل بیماری

view

حدود 1 میلیون حشره در دنیا وجود دارد. حشرات از دسته ی بند پایان اند که بدنشان از سه قسمت سر، سینه و شکم تشکیل یافته، چشمان مرکب دارند.

حشرانی که می توانند باعث بروز بیماری در انسان شوند شامل:

1- شپش:

شپش ها غالبا در نزدیکی پوست سر انسان خود را پنهان می نمایند . آنها با گاز گرفتن سر و مکیدن خون سر تغذیه می کنند. وجود شپش ها در سر همراه با خارش است و این خارش می تواند باعث بروز عفونتهای ثانویه گردد. به منظور رهایی  از شپش سر موهایتان را مدام شانه کنید و یا به تجویز پزشک از داروها و یا لوسیون ها استفاده نمایید.

2- کک:

کک حشره ای کوچک و بی بال است که همچون شپش از خون میزبان خود تغذیه می کند. کک ها میزبان خود را نیش می زنند. خارش محل نیش می تواند باعث ایجاد زخم و عفونت در آن ناحیه گردد. یکی از راههای خارج کردن کک از منزل، بیرون بردن حیوانات خانگی است که با شما زندگی می کنند. استفاده از اسیری حشره کش نیز می تواند کمک کننده باشد.


3- ساس:

در اغلب موارد ساس ها باعث بروز بیماری جدی در انسان نمی شوند اما ساس ها می توانند عامل انتقال بیماری لایم باشند. گزیدگی از طریق ساس می تواند واکنشهای آلرژیک در فرد را در بر داشته باشد. در زمانهایی که در حال باغبانی و یا چمن زنی هستید بهتر است دست و پاهایتان را بپوشانید.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید