خطرات آفت کش ها ، سموم کشاورزی و بقایای آن در محصولات غذایی

view

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر اعظم السادات هاشمی افزود: مواد غذایی حاوی باکتریهای مضر، ویروس ها، انگل ها و یا مواد شیمیایی مسیول بروز بیش از 200 بیماری از اسهال گرفته تا سرطان هستند .

وی افزود: متاسفانه تهدیدات جدید برای ایمنی مواد غذایی بطور مداوم در حال ظهور و بروز هستند.

وی ایمنی غذایی را یک مسیولیت مشترک دانست و گفت: از کشاورزان و تولید کنندگان گرفته تا فروشندگان و مصرف کنندگان در این امر مسیول هستند .

دکتر هاشمی در ادامه افزود: هفته سلامت فرصتی است تا به مسیولین دولتی، کشاورزی، تولید کنندگان، توزیع کنندگان، متخصصان بهداشت و سلامت و همچنین مصرف کنندگان در مورد اهمیت ایمنی مواد غذایی و هر چیزی که دراحساس امنیت و اعتماد به غذای داخل بشقاب نقش دارد، هشدار داده شود .

وی در ادامه تاکید کرد: یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذر بر سلامت مواد غذایی نوع آفت کش های مورد استفاده در صنعت کشاورزی است که می تواند سرطان زا نیز می باشد .

وی ضمن هشدار درباره سموم کشاوزی و میزان مصرف آن در کشور گفت: هر چند روزی بیماری های عفونی و میکروبی در جهان عامل  مرگ و میر بود و سالانه افراد زیادی را به کام مرگ می کشید ولی با پیشرفت علم پزشکی میزان مرگ و میر کاهش یافت، با این وجود با ظهور رژیم غذایی جدید مانند فست فودها و از جمله مواد غذایی پرورش یافته با سموم خطرناک و دفع آفات، بیماری های جدید بشر را درگیر کرده است .

این فوق تخصص خون اطفال متذکر شد: شهروندان از مصرف خیار با پوست به علت احتمال آلودگی به سموم شیمیایی خودداری کنند و مواظب سموم توت فرنگی و مرکبات باشند.

وی در پایان اظهار داشت: بررسی ها نشان داده، حداقل 12 نوع سم، از گرد و غبار روی لوازم خانگی بخصوص تلویزیون قابل شناسایی است که بیشتر آن ها سرطان زاست.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید