خیانت در روابط زناشویی و احیای دوباره رابطه

دکتر فاطمه آذرتاش

view

اگر شما اخیرا احساس می‌کنید کیفیت زندگی و رضایت زناشوییتان کم شده، فانتزی‌ها و تکانه‌هایی در خود یا همسرتان احساس می‌کنید که تمایل دارید به دیگران نزدیک شوید

مرور نکات زیر حائز اهمیت است

مهم‌ترین دلیلی که باعث خیانت می‌شود، از بین رفتن صمیمیت بین زوجین است. زندگی مشترک مثل کاشتن یک بذر است. برای اینکه حیات آن ادامه پیدا کند احتیاج به مراقبت و توجه دارد. اگر صمیمیت بین شما کمرنگ شده، می‌توانید آن را احیا کنید.

نیازهای خود و همسرتان را شناسایی کنید و آن‌ها را باهم در میان بگذارید.

صحبت کنید. سعی کنید با گفتگو درباره مسائل‌تان راه حل پیدا کنید. گفتگو در آرامش بهترین راه حل است.

هرآنچه که باعث می‌شود شما بخواهید رابطه دیگری را شروع کنید، حاکی از آن است که نیازی دارید که برآورده نمی‌شود.

به فکر رشد و پیشرفت خود و همسرتان باشید. اگر تنها یکی از زوجین پیشرفت کند، زمینه اختلافات فراهم می‌شود و رضایت زناشویی از بین می‌رود.

کارها را مشارکتی انجام دهید. بگذارید همسرتان بعد از چندین سال احساس کند نظرش برایتان مهم است و نقش کلیدی در خانه بازی می‌کند.

برای پیشگیری از خیانت به همسرتان توجه کنید. کانال دکتر آذرتاش اگر همسرتان احساس کند دوست داشته می‌شود، مورد احترام قرار می‌گیرد و مهم است، به فکر روابط فرازناشویی نمیفتد.

به خودتان اهمیت دهید. کسی که به خودش نمی‌رسد و غرق در انجام امور فرزندان یا شغلش است، به مرور جذابیت‌هایش را از دست می‌دهد.

بسیاری از مسائل در ازدواج قراردادی هستند. به قرارهایی که بین خود و همسرتان می‌گذارید پایبند باشید. طبق قرارهای نگفته، عمل نکنید. همه چیز را بین خود و همسرتان واضح و روشن سازید.

زبان مشترک خلق کنید. بگذارید همسرتان بداند تفسیرتان از خیانت چیست و تفسیر همسرتان را بدانید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید