دردهای لگنی چه دردی هستند (قسمت اول)

دکتر آفاق حسن زاده راد

view
 دردهای لگنی به دلایل مختلفی  اتفاق می افتد. بروز اختلالات گوارشی، عارضه های جزیی و یا حتی بروز بیماریها مهم می تواند باعث بروز دردهای لگنی در انسان شوند.
 

سندروم روده ی تحریک پذیر

در صورتیکه مبتلا به درد در ناحیه ی زیر شکم به همراه دل پیچه و نفخ هستید و این عارضه ها بصورت مزمن در شما وجود دارند، این دردها می تواند به دلیل سندرم روده تحریک پذیر باشد. هر یک از علایم بالا می تواند در نتیجه ی بهبود شیوه ی زندگی به بهبود سندروم روده تحریک پذیر کمک نمایند.
.
 

تخمک گذاری دردناک:

در صورتیکه در ابتدای دوره ی قاعدگی در زیر ناحیه ی شکم خود احساس درد دارید، این درد می تواند در نتیجه ی تخمک گذاری در فرد باشد. هنگامیکه تخمکی از تخمدان رها می شود. مقداری مایعات و خون نیز همراه آن آزاد می شود که این امر می تواند باعث تحریک ناحیه ی لگنی فرد گردد.
میزان درد در فرد در هر ماه ممکن  است متفاوت باشد.

سندروم پیش از قاعدگی:

در صورتیکه شما پیش از شروع قاعدگی دچار علایمی همچون بیقراری، سردرد، نفخ، درد در ناحیه ی سینه، افسردگی و درد در ناحیه ی لگن رنج می برید این امر می تواند بدلیل بروز سندروم قبل از قاعدگی باشد.
 از جمله راههای کاهش درد حین ابتلا به سندروم پیش از قاعدگی استفاده از مسکن ها و گرم کردن زیر شکم است. مصرف برخی از قرص های ضد بارداری و یا داروهای ضد افسردگی نیز می توانند کمک کننده باشند
منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید