درمان و علائم زایمان زودرس

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

درمان و علائم زایمان زودرس

زایمان زودرس

زایمان زودرس زمانی اتفاق میفتد که یک خانم درد زایمان را قبل از هفته 37 بارداری شروع کند. می تواند به دلایلی مثل استرس،عفونت ویا چندقلویی اتفاق بیفتد.اما زایمان زودرس همچنین می تواند بدون هیچ دلیل واضحی اتفاق بیفتد.زنانی که زایمان زودرس دارند ممکن است انقباضات رحمی،گرفتگی عضلات شکم،خون ریزی و نشت مایع از واژن و یا درد پشت داشته باشند.نوزادان متولد شده زودتر از37 هفته مشکلات بیشتری از سلامتی دارند.بنابراین پزشکان اغلب با استفاده از دارو تلاش برای متوقف کردن زایمان زودرس می کنند.هرچه زودتر از موقع نوزاد متولد شود با خطرهای بیشتری برای سلامتی خود مواجهه می شود.

علائم زایمان زودرس

  • دردیاناراحتی

اگر شما در حال حاضر یک کودک نارس دارید دکتر ممکن است به شما برای جلوگیری از زایمان زودرس هورمون پروژسترون بدهد.انقباضات براکستون هیکس،اغلب زایمان کاذب نامیده می شود دردوره ی آخر حاملگی شایع است.علت اصلی بسیاری از زایمان های زودرس شناخته نشده است.

خود مراقبتی در زایمان زودرس

اگردرد زایمان شما متوقف شد،شما باید فعالیت های خود را برای مابقی دوران حاملگی محدود کنید.

پزشک چگونه زایمان زودرس را تشخیص میدهد

برای تشخیص زایمان زودرس،دکتر یک تاریخچه یپزشکی می گیرد و ناحیه لگن را معاینه میکند.ممکن است دستور سایرآزمایش ها را نیز بدهد.مثل نظارت بر جنین و سونوگرافی.

عوامل خطر ابتلا به زایمان زودرس

شما ممکن است در معرض خطر بیشتری برای زایمان زودرس باشید اگر چندقلو باردارید،در بارداری قبلی زایمان زودرس داشتید،مراقبت های قبل زایمان کمی داشتید یا اصلا نداشتید،کم وزن هستید،یک عفونت دارید،در طی حاملگی خونریزی داشته باشید،چاق هستید،از داروهای غیر قانونی استفاده می کنید،مشکلات رحمی دارید،سیگار کشیدن،مصرف الکل،دیابت،در معرض داروهای ممنوعه ی بارداری قرار گرفته باشید.

درمان زایمان زودرس

دکتر شما ممکن است برای به تاخیر انداختن یا متوقف کردن زایمان به شما دارو دهد.اگربه تاخیر انداختن زایمان کودک شما ممکن نیست دکتر به شما کورتیکواسترویید می دهد برای کمک به رشد و تکامل ریه های کودک.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

اگر هر گونه از علایم زایمان زودرس را دارید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

انتظار میرود در زایمان زودرس

زایمان زودرس می تواند در هر زن بارداری اتفاق بیفتد.می تواند در هر زمانی قبل از 37 هفتگی بارداری اتفاق بیفتد.بسیاری از زنان در طی دوره ی پایانی بارداری انقباضات رحمی دارند.اما اگر شما انقباضات پایداری که بیش از یک ساعت طول بکشد را دارید ممکن است نشانه ای از زایمان زودرس باشد.در بعضی از موارد،برای متوقف ساختن زایمان پزشکانازدارو استفاده می کنند اما بعضی اوقات ممکن نیست و بچه زود متولد می شود.

اقدامات فوری در مورد زایمان زودرس

اگر هر علامتی از زایمان زودرس دارید سریعا به پزشک مراجعه کنید

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید