دکترهمه به مناسبت روز پزشک در روزنامه همشهری

view
اول شهریورماه در کشور ما بهانه مناسبی است که از مقام والای پزشکان تجلیل شود. علت نامگذاری این روز به نام روز پزشک، زاد‌روز تولد شیخ‌الرییس، ابوعلی‌سینا دانشمند، فیلسوف و پزشک شهیر و حاذق ایرانی است...
روز پزشک در ایران
اول شهریورماه در کشور ما بهانه مناسبی است که از مقام والای پزشکان تجلیل شود. علت نامگذاری این روز به نام روز پزشک، زاد‌روز تولد شیخ‌الرییس، ابوعلی‌سینا دانشمند، فیلسوف و پزشک شهیر و حاذق ایرانی است. کمتر کسی است که نام ابوعلی سینا و بزرگی و مقام او را در داخل و خارج از کشور نداند. ابوعلی‌سینا ۴۵۰کتاب درزمینه‌های گوناگون نوشته ‌است که معروف‌ترین کتاب‌هایش، کتاب شفا؛ دانشنامه علمی و فلسفی جامع و کتاب قانون (یکی ازکتاب‌های معروف ابن‌سینا در زمینه علم پزشکی) نام دارند.
بهترین بهانه همین روز است و مناسب‌تر از آن در تقویم ما وجود ندارد. به قول معروف می‌توان با یک تیر دو نشان زد؛ هم از سپیدپوشان دلسوز کشور تقدیر کرد و هم به شناخت بیشتر شیخ‌الرییس بزرگ پرداخت.

پزشکی و اینستاگرام
شبکه‌های اجتماعی به عنوان پر رفت‌وآمدترین اماکن مجازی در جهان امروز شناخته شده‌اند. تاثیر این شبکه‌ها بر آگاهی، شکل‌دهی افکار عمومی و البته ایجاد و رفع شایعه در جامعه امروز، امری است غیر قابل انکار. با دربرگیری سراسری شبکه‌های اجتماعی در جامعه ما و البته در جهان امروز، می‌توان بستر مناسب مکانی چون اینستاگرام را به علوم پزشکی نیز تعمیم داده و در راستای اهداف مذکور قدم برداشت. هم پزشکی و هم شبکه‌های اجتماعی می‌توانند رسالت مشترکی داشته باشند و به بهبود زندگی آدمیان کمک قابل توجهی کنند.

دکتر همه
صفحه اینستاگرام دکتر همه با نشانی doctorhame در اینستاگرام قابل دسترس است. این صفحه با مدیریت دو تن از فعالان عرصه پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گردانده می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به صفحه دکتر همه از مطالب و توصیه‌های پزشکی آن استفاده کنند. این صفحه بالغ بر 22هزار نفر دنبال‌کننده دارد و گردانندگان آن توانسته‌اند طی 9ماه فعالیت در این شبکه اجتماعی 350تصویر و فیلم را با کاربران خود به اشتراک بگذارند. موضوع این تصاویر و فیلم‌ها، نکات آموزشی و بهداشتی و پزشکی روز است. یکی دیگر از موضوعاتی که در این صفحه اینستاگرام به آن پرداخته می‌شود مطالب مفید سایر سایت‌های حوزه علوم پزشکی است. به عنوان مثال یکی از آخرین مطالبی که در اینستاگرام دکتر همه انتشار یافته است شامل معرفی سایتی است که در آن به پیش‌بینی سلامت قلب پرداخته می‌شود. کاربران می‌توانند با مراجعه به لینکی که در این صفحه موجود است با وارد کردن مشخصات خود، خطر ده ساله ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را تخمین بزنند.
دکتر همه قبل از آنکه فعالیت خود را در اینستاگرام شروع کند، سایت اینترنتی خود را به نشانیwww.drhame.com  در شهریور ماه 94 افتتاح کرد. گفتنی است مطالبی که در اینستاگرام دکتر همه به اشتراک گذاشته می‌شود در سایت مذکور نیز قابل دسترس است. خانم دکتر راد و آقای دکتر بادلی فعالیت گسترده‌ای در فضای مجازی داشته و توانسته‌اند سهم شایانی در اطلاع‌رسانی به مردم و بالا بردن اطلاعات پزشکی کاربران خود داشته باشند.
گفتنی است دکتر همه علاوه بر داشتن سایت اینترنتی و صفحه اینستاگرام در تلگرام نیز فعالیت خود را شروع کرده است که لینک کانال، در قسمت اطلاعات صفحه اینستاگرام موجود است.

به سلامت افراد کمک کنیم
هدف ما از راه‌اندازی صفحه اینستاگرام، معرفی وبسایت دکتر همه است. در وبسایت دکتر همه تلاش می‌شود تا با فراهم کردن اطلاعات به‌روز، صحیح وکارشناسانه در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها و برطرف کردن تصورات نادرست به بالابردن سطح سلامت کشورکمک کنیم؛ مطالبی که در وبسایت دکتر همه گذاشته می‌شود در اینستاگرام نیز موجود است چون این روز‌ها اینستاگرام با استقبال خوبی از جانب مردم مواجه شده و در کشور ما کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.
هدف اصلی ما چه از تاسیس سایت در قدم اول و چه از ورود به شبکه اجتماعی اینستاگرام کمک به مردم است. ما می‌خواهیم به سلامت افراد کمک کنیم تا جامعه مترقی‌تری داشته باشیم. لزومه پیشرفت هر جامعه‌ای، سلامت افراد آن جامعه است.

هر حرفی را قبول نکنید
کاربران می‌توانند با مراجعه به اینستاگرام ما از مطالبی که در آن قرار می‌دهیم استفاده کنند. همچنین اگر کسی سوال و ابهامی داشت می‌تواند با گذاشتن نظر زیر عکس‌ها و یا فرستادن پیام خصوصی در اینستاگرام آن را با ما مطرح کند و نظر کارشناسان ما را پرسیده و منتظر جواب باشد. عموما مراجعین صفحه ما از نحوه پاسخگویی راضی بوده و خیلی راحت نظر می‌دهند.
کاربران شبکه‌های اجتماعی هر حرفی را قبول نکنند. بازار شایعه در شبکه‌های اجتماعی بسیار داغ است و باید توجه داشت مراجعه به متخصصان بهترین راه دور ماندن از آسیب‌های شایعه است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید