رازهای افزایش طول عمردر انسان قسمت دوم

view

از رژیم مدیترانه‌ای تبعیت کنید


رژیم مدیترانه‌ای سرشار از سبزیجات ، میوه‌ ، غلات کامل، روغن زیتون و ماهی است. تحلیل نتایج بدست امده  ازبیش از  ۵۰ مطالعه در این زمینه نشان داده است که از بیش از نیم میلیون نفر در سراسر دنیا  از فواید دنبال کردن رژیم غدایی مدیترانه ای بهره مند شده اند. دنبال کردن رژیم غذایی مدیترانه ای  می‌تواند ریسک ابتلا به سندرم متابولیک را کاهش دهد.

متاهل شوید.


مطالعات نشان داده اند افراد مجرد زودتر از افراد متاهل از دنیا می روند.در واقع افراد متاهل بیش از دوستان مجرد خود عمر می‌کنند. پژوهشگران بر این باورند که  حمایت اجتماعی و اقتصادی ای که ناشی از تاهل برای انسان ایجاد می شود یکی از دلایل طول عمر بیشتر افرادمتاهل است. به همین خاطر است که نرخ مرگ در افراد مطلق ویا بیوه  کمتراز آنهایی است که هرگز ازدواج نکرده‌اند .

وزن خود را کم کنید


کاهش وزن در افرادی که از اضافه وزن و چاقی رنج می برند  می‌تواند آنها را در مقابل ابتلا به  دیابت، عارضه های  قلبی و سایر اختلالاتی که می توانند به نوعی  عمر شما را کوتاه ‌کنند، محافظت نماید.در افرادیکه دچار اضافه وزن هستند ،چاقی شکمی می تواند یک خطر بزرگ برای سلامتشان باشد.اگر دچار چاقی شکمی هستید حتما در پی کوچک کردن شکم خود برایید. مصرف مواد غذایی حاوی  فیبر و همچنین انجام ورزش‌های منظم روش مناسبی  برای کوچک کردن شکم می تواند باشد.

پرتحرک باشید


 
افرادی که فعالیتهای جسمانی منظم انجام می دهند  از طول عمر بیشتری نسبت به افرادیکه کم تحرک هستند برخوردارند. در بسیاری از پژوهش‌ها نتایج  نشان می‌دهد انجام فعالیت منظم جسمانی  ریسک ابتلا به بیماری قلبی، سکته، دیابت، برخی از سرطان‌ها، و افسردگی را تا حد بسیاری کاهش می‌دهد. انجام فعالیتهای جسمانی حتی می‌تواند به انسان کمک کندتا در کهنسالی از عملکرد حافظه ی بهتری برخوردار باشد.  

.خواب باکیفیت داشته باشید


داشتن یک خواب با کیفیت می‌تواند احتمال بروز چاقی، دیابت، عارضه های  قلبی و تغییرات خلق و خوی را در انسان تا حد بسیاری کاهش دهد. داشتن یک خواب خوب همچنین می تواند در روند بهبودی فرد از بیماری تسریع بخشد.بهتر است بدانید که خوابیدن کمتر از پنج ساعت در شبانه روز می تواند عمر انسان را کم کند.
منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید