راههای جلوگیری از کاهش هورمون تستوسترون در مردان قسمت1

view

مواد غذایی حاوی روی را به زنجیره ی غذایی خود اضافه نمایید:

پیاز و سیر مواد از جمله مواد غذایی کمک کننده به جلوگیری از کاهش تستوسترون بدن هستند. این مواد غذایی  به تولید بیشتر اسپرم کمک نموده و سطح هورمونهایی را که تولید تستوسترون را در بدن شما افزایش می دهندرا  زیاد می کنند. پیاز و سیر حاوی مقادیر زیادی ماده ی شیمیایی فلاونویید هستند که از اسپرم ها در برابر آسیب ها محفاظت می کنند.
 

مواد غذایی حاوی مقادیر زیاد پروتیین را به زنجیره ی غذایی خود اضافه نمایید:

مرغ ، گوشت ماهی ،گوشت گاو ،آجیل ، تخم مرغ  و توفو که  از شیر سویابدست می اید و دانه ها  از جمله مواد غذایی حاوی پروتیین هستند. سعی کنید  بطور روزانه 140 تا 180 گرم پروتیین مصرف کنید. البته خوب است بدانید که مقدار دقیق مصرفی پروتیین بدن شما بستگی به عواملی همچون سن ، جنس و میزان فعالیت شما دارد. هنگامی که مقدار کافی از مواد غذایی حاوی پروتیین مورد نیاز بدنتان را مصرف نمی کنید، بدن تولید ماده ای که به تستوسترون مرتبط می شودرا افزایش می دهد و در نتیجه میزان دسترسی به تستوسترون برای انجام فعالیت بدن در فرد کاهش می یابد.

گوشت ماهی  را به زنجیره ی غذایی خود اضافه نمایید:

مصرف  انواع ماهی های چرب مثل سالمون ، ماهی تن و ماهی مکرل سرشار از ویتامین D هستند . همه ی این گونه ماهی ها  افزاینده تستوسترون محسوب می شوندزیرا نقش مهمی در تولید هورمون دارند.

مواد غذایی حاوی منیزیوم را به زنجیره ی غذایی خود اضافه نمایید:

منیزیوم از اتصال پروتیین به تستوسترون جلوگیری می نماید .از جمله مواد غذایی سرشار از منیزیوم  بادام ، بادام هندی ، بادام زمینی واسفناج می باشد.

انار را به زنجیره ی غذایی خود اضافه نمایید:

روز خود را با نوشیدن یک لیوان آب انار  شروع کنیدو از خواص فوق العاده ی آن بهره مند شوید. انار کاهش دهنده ی سطح هورمون های استرس مانند کورتیزول را است و به افزایش سطح هورمون های جنسی مانند تستوسترون کمک می کند . این امرمی تواند باعث کاهش فشار خون بدن شود و حال عمومی انسان را بهبود بخشد.

صدف ها و حلزون ها را به زنجیره ی غذایی خود اضافه نمایید:

در مطالعات صورت گرفته بر فواید مصرف صدف ها و حلزون ها در ارتقا سلامت انسان نتایج حاکی ار آن بوده است که مصرف این مواد غذایی میتواند در افزایش قدرت باروری در انسان تاثیر گذار باشد. مقدار روی موجود در این مواد غذایی تقریبا پنج برابر مقدار توصیه شدهمصرفی روی انسان در یک روز است. این مواد غذایی به بدن شما در ساخت تستوسترون کمک می کند.
مصرف مواد غذایی حاوی روی می تواند به ارتقا سیستم ایمنی بدن انسان کمک شایانی نماید.
منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید