راهکارهای آسان در کاهش سرعت پیری

view

داشتن وزنی مناسب:

اکثر افراد از چین و چروکهایی که در دوران میانسالی ایجاد می شوند شکایت دارند اما افزایش وزن و پوشیدن لباسهای سایز بزرگ بیشتر از چین و چروک، سن ما را بیشتر نشان می دهد داشتن وزن مناسب می تواند بسیار مهمتر از، از بین بردن چین و چروک باشد.

سیگار نکشید:

بر طبق گزارش مایوکلینیک، سیگار کشیدن می تواند فرایند پیری پوست را تسریع بخشد. هر چه بیشتر سیگار بکشید و مدت طولانی سیگار کشیدن در ایجاد چروکهای پوستی تاثیر بسزایی دارد.

ترک سیگار باعث ارتقای گردش خون شده و احتمال بروز چاقی را در افراد کاهش می دهد. همچنین حس چشایی و بویایی فردی که سیگار نمی کشد عملکرد بهتری نسبت به سیگاریها دارد.

از یک رژیم تغذیه ای پیروی کنید:

از غذاهای کم چرب، با میزان فیبر بالا همچون میوه ها و سبزیجات مصرف نمایید. مصرف مقادیر زیاد آب نیز یکی از ساده ترین و موثرترین روشها در داشتن پوستی سلامت است.

فعال باشید.

سعی کنید در فعالیتهایی همچون ورزش شرکت نمایید. بر طبق دستورالعمل فعالیتهای فیزیکی امریکا، افراد بین سنین 18 تا 64 سال باید در هفته حدود 2 ساعت فعالیت بدنی داشته باشند به همراه 30 انجام حرکات ایروبیک به مدت 30 دقیقه و همچنین به همراه انجام فعالیتهای قدرتی دو روز در هفته.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب نمایید:

 هر روز بر روی صورت خود و قسمتهایی از بدن که در معرض نور خورشید هستند کرم ضد آفتاب بزنید. از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید. برخی از مطالعات نشان داده است که مواجهه با نور خورشید می تواند باعث ایجاد کاناراکت در افراد شود. در معرض نور خورشید قرار گرفتن همچنین احتمال بروز چین و چروک را در افراد افزایش می دهد.

به اندازه ی کافی بخوابید:

کمبود خواب می تواند باعث سیاهی دور چشم شود. همچنین افزایش وزن و افسردگی نیز از دیگر مواردی است که می تواند بر اثر کمبود خواب اتفاق افتد

منبع: healthline.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید