راهکارهای خانگی برای مقابله با انفولانزا

view

 استفاده از راهکارهای زیر می تواند به کاهش این علایم در فرد مبتلا به انفولانزا کمک نماید. از جمله راهکارهای خانگی برای کاهش علایم انفولانزا نوشیدن مایعات فراوان است. از آنجاییکه ابتلا به انفولانزا باعث می شود تا آب بسیاری از بدن انسان دفع شود، نوشیدن مایعات فراوان می تواند از کم آبی بدن  جلوگیری نماید.
نوشیدن آبمیوه در حین ابتلا به انفولانزا توصیه می گردد. اما بهتر است از مصرف نوشیدنی های حاوی کافیین اجتناب کنید زیرا مصرف مواد غذایی حاوی کافیین باعث دفع بیش از حد آب از بدن می گردد. استراحت کردن از دیگر راهکارهایی است که به افراد مبتلا به انفولانزا توصیه می گردد. هنگام ابتلا به انفولانزا اغلب افراد توانایی خارج شدن از رختخواب را ندارند.
 در چنین شرایطی بهتر است در تخت خود باقی بمانید و فقط استراحت کنید. استفاده از آب نمک برای تمیز کردن مجاری بینی توصیه می گردد. سعی کنید کمی نمک را در آب جوشیده ی ولرم حل نمایید و سپس سعی کنید از راه بینی آب نمک را به داخل بینی بکشید.
این کار باعث تمیز شدن مجاری بینی شده و همچنین احتمال بروز عفونت در سینوس ها را کاهش می دهد.

بخور دادن راهکار دیگری است که به افراد مبتلا به انفولانزا توصیه می شود. وارد شدن هوای مطلوب به داخل مجاری تنفسی باعث می شود تا گرفتگی بینی و همچنین گلودرد در انسان التیام یابد.
 اگر چند قطره عصاره ی اکالیپتوس و یا نعناع نیز در داخل آب داغ بریزید می تواند به میزان اثربخشی آن بیفزایید. مصرف سوپ و غذاهای مفید نیز توصیه می شود. مصرف سوپ مرغ می تواند باعث کاهش علایم عفونت مجرای تنفسی گردد

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید