راهکارهای کنترل آسم

view

البته فرد مبتلا به آسم  همیشه دچار مشکل تنفسی نیست. در صورتیکه فرد مبتلا به آسم به علایم خود توجه نماید و سعی کند بیماری خود را کنترل نماید می تواند یک عمر را به راحتی در کنار این بیماری زندگی نماید.

سعی کنید محرکهای تشدید آسم را در خود شناسایی نمایید

. به مواردی که باعث تشدید علایم آسم در شما می شود توجه کنید و سعی کنید از مصرف مواد غذایی تشدید کننده ی آسم جلوگیری نمایید.

مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های حاوی سولفیت مانند آبجو، شراب، سیب زمینی، میوه های خشک و میگو می تواند در برخی از افراد باعث تشدید بیماری گردد.

در برخی موارد نیز مصرف برخی داروها مانند آسپرین و سایر مسکن های درد و یا برخی داروهای کاهنده ی فشار خون بالا می تواند باعث تشدید علایم آسم گردند.

 استفاده از عطرهای تند نیز می تواند باعث ایجاد حملات آسمی شود.

در صورتیکه اعتیاد به سیگار دارید، سعی کنید این عادت خود را کنار بگذارید.

سعی کنید تحرک خود را زیاد کنید.

 اگر چه انجام برخی حرکات ورزشی برای افراد مبتلا به آسم سخت است اما انجام بسیاری از حرکات ساده می تواند کمک کننده باشد. انجام فعالیتهای جسمانی منظم برای بهبود سلامت عمومی افراد و من جمله سلامت ریه ها مفید می باشد.

در یکی از مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده اند، افراد مبتلا به آسم در صورتیکه 30 دقیقه در روز ورزش نمایند بهتر می توانند بیماری خود را کنترل نمایند.

بهتر است دیگر بیماریهای خود را درمان نمایید

. وجود دیگر مشکلات سلامتی می تواند باعث بدتر شدن آسم فرد گردد. بیماریهایی نظیر سرماخوردگی، آنفولانزا، عفونت سینوسها، رفلاکس و آپنه ی خواب می توانند کنترل بیماری آسم را سخت کنند. سعی کنید محیط خانه تمیز و پاکیزه باشد.

 استفاده از بالش ها و فرش های ضد آلرژی می توانند کمک کننده باشند.

جارو کشیدن منظم خانه نیز می تواند کمک کننده باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید