راه‌های تخریب زیبایی پوست

دکتر بهزاد سلیمی

view

بزرگترین عضو بدن انسان پوست است. وظیفه پوست حفاظت از سایر اندام‌های بدن است. 

اعمالی مانند برنزه کردن، عدم استفاده یا استفاده کم از کرم های ضد آفتاب، سولاریوم، سیگار کشیدن و استفاده از شیرپاک کن ها می تواند باعث آسیب پوست شده و زیبایی پوست را به مخاطره بیندازد.

برنزه کردن:

اشعه یو وی ساطع شده از خورشید باعث بروز اثار مخربی همچون واکنشهای شدید آلرژیک پوست، جوش، آکنه، لک و کشیدگی‌های پوست می شود.

استفاده‌ی کم از ضد آفتاب‌ها:

برای حفاظت از پوست در برابر اشعه خورشید، چیزی حدود یک اونس کرم ضد آفتاب با  اس پی اف درجه 30 و یا بیش‌تر لازم است. حتما 30 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید از کرم ضدآفتاب استفاده نمایید.

استفاده از تخت‌های سولاریوم:

استفاده از انواع برنزه کننده‌های غیر طبیعی همانند اشعه خورشید بسیار خطرناک است چون پوست انسان مقادیر زیادی از اشعه‌ی یو وی را در زمانی کوتاه دریافت می‌نماید و این اشعه می تواند زیبایی پوست را تخریب کند.

سیگار کشیدن:

همگان مطلعند که سیگار کشیدن موجب ابتلای افراد به سرطان ریه، سکته قلبی و سکته‌ی مغزی می‌شود؛ همچنین سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون شده و موجب چروک شدن پوست می‌شود.

استفاده از شیرپاک کن‌ها:

پوست صورت بسیار حساس‌تر از پوست سایر نقاط بدن است.در صورت تمایل به استفاده از شیرپاک کن‌ها حتما از نوع  غیر لایه بردار و غیر الکلی استفاده نمایید.

فشار دادن جوش‌های صورت:

هرگز جوش‌های صورت خود را فشار ندهید.

 

دکتر بهزاد سلیمی

دکتر بهزاد سلیمی۴۷ مطلب

پوست مو و زیبایی
بندر انزلی-خیابان مطهری - روبروی اداره برق تلفن: 01344542800 01344552900

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید