رشد مقالات

view
 

مدیر پژوهشی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر اظهار کرد: مقالات چاپ‌ شده این دانشگاه در مجلات علمی‌ پژوهشی معتبر و نمایه‌ شده ISI و ISC نسبت به سال گذشته تا 30 عنوان رشد داشته است.

دکتر محمد ذاکری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص وضعیت تولید مقالات این دانشگاه اظهار داشت: مقالات چاپ‌ شده در مجلات علمی‌ پژوهشی معتبر و نمایه‌شده ISI و ISC نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از نظر مقالات چاپ‌ شده در همایش‌های ملی و بین‌المللی نسبت به سال گذشته، ریزش اتفاق افتاده است، تصریح کرد: رشد تعداد مقالات ISI و ISC دانشگاه 30 عنوان مقاله و کاهش مقالات همایش 26 مقاله بوده است، اما در خصوص دیگر شاخص‌های پژوهشی ریزش معنی‌داری در فعالیت‌ها نداشته‌ایم.

مدیر پژوهشی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر علت کاهش تعداد مقالات ارایه‌شده در همایش‌ها را هزینه‌های مربوط برای شرکت در همایش‌های بین‌المللی عنوان کرد و گفت: با توجه به این موضوع اعضای هیات‌ علمی کمتر نسبت به ارایه مقاله در همایش‌ها تمایل داشته‌اند و از سوی دیگر با توجه به آیین‌نامه‌های ارتقا، رویکرد به سمت چاپ مقاله در مجلات است.

 ذاکری تصریح کرد: برای بهبود این روند، دانشگاه دومین همایش ملی توسعه پایدار دریامحور را در روزهای 6 و 7 بهمن‌ ماه امسال برگزار می‌کند که اکنون نیز داوری مقالات آن انجام شده است تا بتوانیم ضعف موجود در این بخش را جبران کنیم. انتظار می‌رود با برگزاری این همایش سال آینده تولیدات همایشی دانشگاه نیز افزایش یابد و  این مشکل رفع شود.

وی همچنین با اشاره به آغاز برنامه‌ریزی‌های این دانشگاه در خصوص برگزاری هفته پژوهش از مهر ماه، عنوان کرد: اطلاعات لازم در زمینه انتخاب پژوهشگران برتر و برگزاری هرچه باشکوه‌تر هفته پژوهش به دانشکده‌ها ابلاغ شده است. یکی از اهداف برگزاری هفته پژوهش ترویچ فرهنگ پژوهش در کشور است و اکنون در حال دریافت بازخوردهای آن از دانشکده‌ها هستیم که اطلاعات پژوهشگران دانشگاه برای معرفی پژوهشگران برتر گردآوری شود.

مدیر پژوهشی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر افزود: همچنین امسال یکی از اعضای هیات‌ علمی حد نصاب علمی لازم برای انتخاب پژوهشگر نمونه کشور را کسب کرده و برای اولین‌ بار، دانشگاه اطلاعات پژوهشگر برتر خود را در سطح کشور برای انتخاب پژوهشگر نمونه ارسال کرده است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید