روغن سویای اصلاح شده یا معمولی

view

در امریکا روغن های سویا، پرمصرف ترین روغن های تولید شدده از دانه های روغنی در امریکا هستند. جدیدترین نوع روغن های سویا، روغن های سویادی هستند که از دانه های سویای اصلاح شده ی ژنتیکی هستند. محققان بر این باورند که روغن هایی که از دانه های سویای اصلاح شده بدست می آید سالم تر از روغن های سویای معمولی می باشد.

دانشمندان معتقدند که هم روغن سویای معمولی و هم روغن سویای اصلاح شده می توانند به یک میزان باعث ایجاد اضافه وزن، دیابت و بیماری کبد چرب شوند.
 البته روغن های سویای اصلاح شده یک مزیت بیشتر نسبت به روغن های سویای معمولی دارد و آن هم عدم ایجاد مقاومت به انسولین می باشد. اگر چه انجام اصلاحات ژنتیکی اعمال شده بر روی محصولات کشاورزی می تواند باعث ارتقاء ویژگیهای آن محصول گردد اما حتماً باید از لحاظ اثراتی که در دراز مدت می توانند بر سلامت انسان داشته باشند مورد ارزیابی قرار گیرند.
در پژوهشهایی که بر روی روغن سویای اصلاح شده ی ژنتیکی صورت گرفته نتایج نشان داده است که روغن سویای اصلاح شده حاوی چربیهای ترانس نمی باشد و حاوی مقدار بیشتر چربیهای غیر اشباع مونو می باشد که تاثیرات بسیاری در جهت ارتقاء سلامت انسان دارد.

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید