ریزش مو بعد از کاشت طبیعیه؟

دکتر رضا جعفری فشارکی

view

ریزش مو بعد از کاشت طبیعیه؟

ریزش مو بعد از کاشت طبیعیه؟

چرا وقتی موهامو کاشتم موهام ریختن

 آیا ریزش مو بعد از انجام کاشت مو طبیعی است

 کاشت مو یکی از روش های درمان طاسی در بیماران است که می تواند در موارد خاصی مورد استفاده قرار بگیرد و اثربخشی بسیار خوبی داشته باشد بسیاری از افرادی که کاشت مو انجام می دهند از این مسئله نگرانند که چرا بعد از کاشت مو ی آنها دچار ریزش شده در این مطلب توضیح خواهیم داد که این مسئله یک امر کاملاً طبیعی است زیرا بعد از کاشت مو دو تا سه هفته بعد لازم است که موها وارد فاز استراحت شده و بریزد.

اگر چه این اتفاق می‌افتد لازم است بدانیم که ریشه مو در این موارد کاملاً سالم و زنده است و فقط ساقه مو در حال ریزش می باشد به همین خاطر جای نگرانی نیست و افراد باید مطمئن باشند که رشد مجدد موها بعد از ۳ تا ۴ ماه مجددا آغاز شده و به طور کلی برای افرادی که کاشت مو انجام میدهند ۶ ماه زمان لازم است تا موها به طور کامل رشد نمایند.

 بعضی از افراد سوال می پرسند که آیا پس از انجام کاشت مو لازم است که از محلول ماینوکسیدیل استفاده کنند یا خیر

 لازم به توضیح است که محصولاتی مانند ماینوکسیدیل یا مولتی ویتامین ها می توانند در افرادی که کاشت مو انجام داده اند برای تقویت موهای قبلی استفاده شود.

 این محلول ها و داروها می‌تواند به تقویت موی قدیمی کمک کرده و عملاً به زیباتر شدن موها بیانجامد.

البته استفاده از محلول های ماینوکسیدیل لازم است که گاهی تا پایان عمر استفاده شود و مدت زمان مصرف آن اغلب طولانی است به همین خاطر پیشنهاد می‌شود پس از انجام کاشت مو با پزشک خود در خصوص چگونگی نگهداری از موهای کاشته شده و همچنین تقویت مو های قدیمی سوال بپرسید و مشورت بگیرید تا موهایی زیبا تر و سالم تر داشته باشید.

بیشتر بخوانید :

پنج دلیل زود چرب شدن مو
دکتر رضا جعفری فشارکی

دکتر رضا جعفری فشارکی۲۷ مطلب

پوست و مو و زیبایی
آدرس: پاسداران- نبش گلستان دوم- ساختمان پزشکان امیر- طبقه پنجم- واحد 20 تلفن: 02122782167

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید