شناسایی شاخص جدید خطر حملات قلبی

view

در جدیدترین مطالعات صورت گرفته پژوهشگران دانشگاه برنگهام توانستند مارکر جدیدی را شناسایی نمایند که قادر است افرادی را که احتمال بروز حملات قلبی هستند شناسایی کند. این مارکر همچنین می تواند افرادی را که مبتلا به عارضه های قلبی بوده اند و احتمال بروز عارضه های قلبی کشنده در آنان زیاد است را شناسایی نماید. یکی از مزیت­های این مارکر، حساسیت بیشتر آن نسبت به سایر آزمایشاتی است که در حال حاضر در مراکز درمانی انجام می گردند.

 بروز مرگ و میر در اثر حملات قلبی سکته های مغزی و یا بدلیل بروز سایر بیماریهای قلبی عروقی در افرادیکه میزان تروپونین خونشان بصورت غیرعادی افزایش می یابد 2 برابر بیشتر از سایر افراد بوده است.

در مطالعه ی صورت گرفته بیمارانی که در آنها هیچ علامتی از بروز حمله ی قلبی وجود نداشت مورد بررسی قرار گرفتند. در تعدادی از این افراد میزان تروپونین خوشنان بصورت غیرعادی افزایش نشان داد.

 افزایش غیرعادی تروپونین خون نشان دهنده ی این واقعیت است که در این افراد عارضه های قلبی در حال اتفاق افتادن است. محققان بر این باورند که با شناسایی علل افزایش میزان تروپونین خون در این افراد می توان راهکارهای جدیدی را به منظور درمان این دسته از بیماران پرخطر ایجاد نمایند. یکی از موارد مورد بررسی در این مطالعه باز کردن عروق کرونر بیمارانی با میزان تروپونین غیرعادی خون بوده است.

البته نتایج این مطالعه حاکی از آن بوده است که بکارگیری این راهکار هیچ تاثیری در کاهش میزان احتمال بروز حملات قلبی و یا مرگ این بیماران ندارد.

افزایش میزان تروپونین خون نشان دهنده ی چیست؟

افزایش میزان تروپونین خون نشان دهنده ی وارد شدن آسیب به بافت عضلانی قلب می باشد.

اما علت افزایش میزان تروپونین خون هنوز برای دانشمندان شناخته شده نیست. محققان بر این باورند که راهکارهای جدیدتر و موثرتری لازم است تا بتوان به این دسته از بیماران پرخطر در جهت ارتقاء سلامت شان کمک نمود.

 

 برای پیش بینی میزان خطر ده ساله ابتلا به بیماری قلبی عروقی ناشی از تصلب شرایین (محاسبه گر ضربان تندرستی همه) کلیک کنید

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید