شکستگی فشاری مهره Vertebral Compression Fracture Disease

view

علاِیم شکستگی فشاری مهره

  • دردیاناراحتی

شکستگی فشاری مهره

شکستگی فشاری مهره زمانی رخ می دهد که یکی از مهره های ستون فقرات شکسته است. شکستگی فشاری مهره می تواند توسط یک آسیب شدید به ستون فقرات، مانند یک تصادف، آسیب های ورزشی، و یا سقوط ایجاد شود. اگر شما یک بیماری مانند پوکی استخوان یا سرطان دارید این می تواند اتفاق افتد . وسط ستون فقرات شایع ترین نقطه شکستگی های فشاری است. شکستگی فشاری مهره می تواند سبب درد در پایین کمر، پشت ، گردن، و یا ران شود. همچنین می تواند ضعف یا بی حسی و سوزن سوزن شدن ایجاد کند.

آیا می دانید

شکستگی های فشاری ستون فقرات شایع ترین نوع شکستگی ناشی از پوکی استخوان هستند. حدود 40 درصد از کل زنان که یکی از این شکستگی ها را دارند 80 ساله هستند. مردانی که بیش از 70 سال و زنان بالای 50 سال سن دارند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به استیوپروز هستند.

خود مراقبتی شکستگی فشاری مهره ( قفسه سینه )

شما می توانید به کاهش علایم شکستگی فشاری مهره در خانه کمک کنید توسط: استراحت ، مصرف مسکن ضد درد ، استفاده از یخ در ناحیه آسیب دیده به مدت 15 تا 20 دقیقه چند بار در روز برای هفته اول ، شروع به کشش و ورزش به تجویز دکتر

پزشک چگونه شکستگی فشاری مهره ( قفسه سینه را تشخیص می دهد )

برای تشخیص شکستگی فشاری مهره، دکتر شما تاریخچه پزشکی شما را می پرسد و یک معاینه پزشکی انجام میدهد. دکتر شما ممکن است اشعه ایکس، سی تی اسکن ام آر آی، و آزمون های نورولوژیک دستور دهد.

عوامل خطر ابتلا به شکستگی فشاری مهره ( قفسه سینه )

استیوپروز یا سرطان از عوامل خطرساز است.

درمان شکستگی فشاری مهره ( قفسه سینه )

درمان شکستگی های فشاری مهره ممکن است شامل: یک بند ( بریس ) پشتی ، داروهای ضد درد، فیزیوتراپی ، جراحی برای کاهش فشار بر روی اعصاب و یا عمل جراحی پشت است.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

اگر شما درد پشت که احساس نمی کنید بهتر است استراحت کنید و اگر شما پوکی استخوان یا سرطان و درد پشت دارید به دکتر خود مراجعه کنید. اگر شما از درد پشت با تب، بی حسی شدید، یا ضعف دارید یا اگر شما نمی توانید ادرار یا اجابت مزاج خود را کنترل کنید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

انتظار می رود در نام بیماری : شکستگی فشاری مهره ( قفسه سینه )

اکثر افراد مبتلا به شکستگی فشاری مهره معمولا درد در پشت خود دارند. میزان درد می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. اگر چه آن یک آسیب جدی است، یک شکستگی فشاری مهره اغلب می تواند بدون جراحی درمان می شود. در موارد شدید، ممکن است نیاز به جراحی برای جلوگیری از مشکلات بیشتر نیاز باشد. حتی با عمل جراحی، پس از یک شکستگی فشاری مهره برخی افراد دارای درد مزمن هستند.

میزان ابتلا به شکستگی فشاری مهره ( قفسه سینه )

اکثر شکستگی های فشاری ستون فقرات در افراد مسن که پوکی استخوان دارند دیده می شود.

حقایقی درمورد شکستگی فشاری مهره ( قفسه سینه )

اگر شما مبتلا به پوکی استخوان هستید ، یک شکستگی فشرده عمودی دارید 5 برابر بیشتر در معرض خطر برای شکستگی دوباره هستید .

عوامل تشدید کننده شکستگی فشاری مهره ( قفسه سینه )

فعالیت معمولا باعث میشود علایم وخیم تر شود.

از پزشک خود بپرسید

آسیب من تا چه حد است؟ آیا باید از فعالیت های خود جلوگیری کنم؟ چه ورزش هایی برای کاهش علایم می توانم انجام دهم؟ چه درمان های جایگزینی ممکن است به من کمک کند؟ آیا شما فکر میکنید در طول سال علایم من بهتر یا بدتر میشود؟

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید