عدم رضایت شغلی و سلامت فرد

view

اکثر افراد اگر چه به دنبال شغل مناسب با علایق و مهارتهایشان هستند اما در اغلب موارد شغل افراد مورد رضایتشان نمی باشد. در مطالعه ای که جدیداً به انجام رسید نتایج نشان داده که شغلی که فرد در دهه ی 20 و 30 زندگی خود دارد بر سلامت عمومی فرد در دهه ی چهل زندگی تاثیر گذار است.
بر طبق آمارهای سال 2014، اغلب امریکایی ها در واقع حدود 52 درصدشان از شغل خود رضایت ندارند. در مطالعه ای که ایالت اوهایوی امریکا توسط دکتر جاناتان دیدلم به انجام رسید، اثرات دراز مدت رضایت شغلی بر سلامت افراد مورد مطالعه قرار گرفت. نتایج نشان داد افرادیکه از عدم رضایت شغلی رنج می برند بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی، مشکلات خواب و اضطراب هستند.
سلامت روحی افراد رابطه ی مستقیمی با رضایت شغلی دارد. هر چه مشکلات سلامت روحی فرد در اثر عدم رضایت شغلی بیشتر باشد، احتمال بروز عارضه های جسمانی در وی بیشتر خواهد بود. تشویش و اضطراب و افسردگی می توانند منجر به مشکلات قلبی عروقی در افراد گردد. که این عارضه ها ممکن است تا سنین کهنسالی قابل مشاهده نباشد.
بهتر است پیش از انتخاب شغل حتماً به علایق و مهارتهایتان توجه نمایید زیرا در واقع با انتخاب شغل شما تاثیر مستقیم بر سلامت جسمانی خود خواهید گذاشت.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید