علائم و درمان آلرژن های داخلی

دکتر آزیتا تنگستانی نژاد

view

علائم و درمان آلرژن های داخلی

آلرژن 

آلرژن های داخل سالن یا خانه چیزهایی هستند که باعث واکنش های آلرژیک می شوند.

با گرد و غبار، کپک، مواد پاک کننده، و موی حیوان خانگی، بزاق، و شوره سر واکنش های آلرژیک اتفاق می افتد. زمانی که بدن بیش از حد به یک ماده خارجی واکنش نشان می دهد. این امر باعث احتقان بینی، خارش چشم، آبریزش بینی، و علائم دیگر می شود. در افراد مبتلا به آسم، آلرژی همچنین می تواند حمله آسم را آغاز کند. اجتناب از مواد آلرژی زا و مصرف دارو می تواند به تسکین علائم آلرژی کمک کند.

بیشتر بخوانید :

آلرژی و واکنش آلرژیک

علائم آلرژن های داخلی

 • سرفه کردن
 • غدد بزرگ و یا متورم
 • خارش یا سوزش
 • چشم های قرمز(خون گرفته)
 • آبریزش بینی
 • عطسه
 • گلو درد
 • غدد حساس
 • آبریزش ازچشم
 • خس خس
 • گرفتگی بینی
 • تنفس بینی سخت

خود مراقبتی در آلرژن های داخلی

بهترین راه برای جلوگیری از علایم آلرژی دوری از محرک های آلرژی است. گرد و غبار و سایر آلرژن ها ممکن است برای دیده شدن خیلی کوچک باشند اما شما میتوانید اقدامات لازم را برای محافظت خود انجام دهید: قرار دادن تشک ، رخت خواب و بالش در پارچه های ضد آلرژن.

شستن ملحفه و پارچه تخت خواب برای 1 بار در هفته در آب و خشک کن گرم. حذف فرش و شستن مرتب روانداز. استفاده از یک جارو برقی با فیلتر HEPA یکبار در هفته. از این فیلتر استفاده کنید و اغلب آن را تعویض کنید. از تماس با حیوانات خانگی اجتناب کنید، یا بهتر است، مطمئن شوید که شما قبل از گرفتن یک حیوان خانگی حساسیت نداشته باشید. برای جلوگیری از سوسک لکه های مواد غذایی را پاک کنید و غذاها را محکم ببندید.

استفاده از یک دستگاه رطوبت زا میتواند کمک کننده باشد. استفاده از آنتی هیستامین و ضد احتقان می تواند به تخفیف علایم کمک کند. با استفاده از اسپری های ضد احتقان بدون نسخه برای بیش از یک تا سه روز ممکن است احتقان برگردد و علایم بدتر خواهد شد

پزشک چگونه آلرژن های داخلی را تشخیص میدهد

پزشک شما می تواند آلرژی را با در نظر گرفتن سابقه پزشکی شما و انجام یک معاینه بالینی تشخیص دهد. تست پوستی می تواند منبع خاص آلرژی شما را تعیین می کند.

عوامل خطر ابتلا به آلرژن های داخلی

افرادی که دچار انواع آلرژی هستند بیشتر به آسم مبتلا میشوند.

درمان آلرژن های داخلی

درمان شامل آنتی هیستامین ها، ضد احتقان ها، قطره های کورتیکو استروئیدی چشمی، و اسپری های بینی و تزریق آلرژی یا داروهای ایمنی درمانی برای کاهش ورم و یا برای جلوگیری از علائم آلرژی

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

اگر علائم آلرژی در حال بدتر شدن باشد و یا به درمان پاسخ نمی دهند با دکتر خود تماس بگیرید. اگر شما دچار مشکلات تنفسی و یا صحبت کردن شدید ، فوری کمک های پزشکی درخواست کنید.

انتظار میرود در آلرژن های داخلی

علائم آلرژی ممکن است درست پس از مواجهه با یک آلرژن، و یا به تدریج پس از چند ساعت توسعه یابد. اغلب علائم برطرف میشود اگر شما به سرعت از آلرژن دور شوید، مانند ترک یک خانه با یک حیوان خانگی که در آن مکان است. با استفاده از آنتی هیستامین ها، ضد احتقان ها، قطره های چشمی، و اسپری های بینی علائم آلرژی از بین میروند.

حقایقی درمورد آلرژن های داخلی

نزدیک به 10 میلیون نفر از مردم به موی گربه، شایعترین آلرژی حیوان خانگی ، حساسیت دارند.

عوامل تشدید کننده آلرژن های داخلی

در معرض ماده ی آلرژن قرار گرفتن وضعیت را وخیم تر میکند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید