علایم و درمان سردردهای سینوسی چیست؟

view

سینوس ها حفره های پر شده از هوا هستند که در قسمت پیشانی و گونه ها واقع شده اند. هنگامیکه سینوس دچار التهاب می شود وجود التهاب باعث ایجاد تورم و تولید مضاعف موکوس شده و در نتیجه کانالهای حفره ی بینی مسدود می شود. التهاب در ناحیه ی سینوس ها اغلب در نتیجه ی بروز یک واکنش آلرژیک، وجود یک تومور و یا بروز یک عفونت اتفاق می افتد. وجود فشار مضاعف در سینوس ها باعث ایجاد حسی مشابه حس سردرد می شود.

علایم سردردهای سینوسی کدامند؟

سردردهای سینوسی اغلب با درد مدام و عمیق در ناحیه ی گونه ها، پیشانی و پل بینی همراه می باشد. معمولا درد در ناحیه ی سینوس همراه با علایم دیگری همچون ترشح بینی و احساس پری در گوش ها، تب و تورم در ناحیه ی صورت می باشد.


آیا همه سردردهای مزمن، سردرد ناشی از التهاب سینوس هستند؟

 اگر چه افراد اکثر سردردهای مزمن را، سردردهای سینوسی می دانند. اما در واقع اکثر سردردهای مزمن ربطی به التهاب سینوس ها ندارد و بخش عظیمی از سردردها، در واقع میگرن و یا سردردهای تنشی هستند.

درمان سردرد 

درمان این دردها برحسب نوع سردرد فرق می کند. به همین دلیل تشخیص اینکه آیا واقعاً سردرد فرد در اثر التهاب سینوس می باشد و یا خیر از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

اگر سردرد شما ناشی از انسداد سینوسها باشد، احتمالاً این سردردها همراه با تب خواهد بود.

درمان سردردهای سینوسی

درمان سردردهای سینوسی اغلب در جهت کاهش علایم و درمان عفونت می باشد.

به منظور درمان سردردهای سینوسی اغلب آنتی بیوتیک تجویز می شود.

همچنین برای دوره ای کوتاه به فرد آنتی هیستامین ساده یا آنتی هیستامین دکونژستانت داده می شود تا علایم ناشی از التهاب سینوسها برطرف گردند.

دکونژستانت استنشاقی نیز در برخی موارد قابل استفاده می باشد. اما به خاطر داشته باشید که تنها تا 3 روز از دکونژستانت استنشاقی استفاده کنید، زیرا مصرف دراز مدت این دارو می تواند باعث برگشت علایم باشد و حتی بدتر شدن علایم را نیز می تواند در پی داشته باشد.

از دیگر داروهای مورد استفاده در درمان عفونتهای سینوسی، مسکن ها هستند.

 کورتون ها نیز گاهی به منظور کاهش التهابات تجویز می شوند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید