علل ، عوامل و درمان آمفیزم

دکتر آزیتا تنگستانی نژاد

view

آمفیزم 

آمفیزم نوعی بیماری مزمن (طولانی مدت) ریه است. آمفیزم و برونشیت مزمن دو نوع اصلی بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD) ، و سومین عامل مرگ و میر در ایالات متحده است. در امفیزم به نظر می رسد چیزی مانع از حرکت روان هوا به داخل ریه ها می شود.
اگر علائم آمفیزم دارید ، پزشک آزمایشاتی را انجام می دهد تا ببیند عملکرد ریه های شما به خوبی انجام می شود. اگر این شرایط را داشته باشید ، نمی توانید به سرعت مناسبی که ممکن است هوا را خالی کنید. پزشکان این را "محدودیت جریان هوا" می نامند.

علل آمفیزم چیست؟

دو علت عمده شناخته شده آمفیزم وجود دارد:
سیگار کشیدن. بیشتر اوقات ، تنباکو مقصر اصلی است. پزشکان دقیقاً نمی دانند که چگونه سیگار کشیدن باعث امفیزم می شود ، اما بررسی ها نشان می دهد که افراد سیگاری شش برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری احتمال ابتلا به آمفیزم را دارند.

درمان آمفیزم 

هیچ درمانی برای آمفیزم وجود ندارد ، اما اگر شما سیگاری هستید ، ترک این عادت ممکن است به کند شدن آسیب هایی که به ریه های شما وارد می کند ، کمک کند.
کمبود AAT: آنتی تریپسین (Alpha-1 AAT) یک پروتئین طبیعی است که در خون انسان گردش می کند. عملکرد اصلی آن جلوگیری از آسیب رساندن سلولهای سفید خون به بافتهای طبیعی است. بدن برای مبارزه با عفونت ها به این سلول ها احتیاج دارد.
با گذشت زمان ، بیشتر مبتلایان به نقص شدید AAT به آمفیزم مبتلا می شوند. اگر به این بیماری مبتلا باشید ، ممکن است دچار مشکلات کبدی نیز شوید.
سایر علل احتمالی
دست دوم دود. پزشکان از مدتها قبل می دانند که در نزدیکی دود سیگار بودن - حتی اگر سیگاری نیستید - می تواند به مرور زمان منجر به آسیب ریه شود. مطالعات متعددی نشان می دهد که افراد در معرض مقادیر زیاد دود احتمالاً شانس ابتلا به آمفیزم را دارند.
آلودگی هوا. دانشمندان معتقدند که الودگی هم نقش دارد ، اما اندازه گیری آن دشوار است. چون بیشتر مردم در معرض آلودگی هستند ، اما آمفیزم سالها طول می کشد تا توسعه یابد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید