عوارض مصرف سیگار الکترونیکی در دوران نوجوانی

view

 سیگارهای الکترونیکی راه هوایی را مسموم کرده و سیستم ایمنی را ضعیف می کند.

سیگارهای الکترونیکی باعث مواجهه ریه ها با سموم شده و اثر بخشی سیستم ایمنی را کاهش داده و فعالیت باکتریایی را افزایش میدهد.

 این مسیله می تواند باعث افزایش خطر بروز مرگ و میر می شود. در امریکا مصرف سیگارهای الکترونیکی از 5/4 درصد در سال 213 به 3 برابر 4/13 درصد در سال 2014 افزایش نشان داده است. مصرف سیگارهای الکترونیکی علی الخصوص در نوجوانان رایجتر از بزرگسالان است. اگر چه نوجوانان از سیگار الکترونیکی برای شروع سیگار کشیدن استفاده می کنند اما بزرگسالان جهت ترک سیگار به سیگارهای الکترونیکی روی می آورند.

 نتایج مطالعات نشان داده است که نوجوانانی که با این نوع از سیگار شروع می کنند اغلب ظرف یکسال به مصرف سیگارهای معمولی روی می آورند. با استفاده از سیگارهای الکترونیکی راه هوایی و سیستم ایمنی دچار اختلال می شود و مصرف آن باعث کلونیزه شده باکتری ها در مجاری هوایی می شود.

 این مطالعه نشان داده است که رطوبت سیگارهای الکترونیکی رطوبت مناسبی برای بدن نمی باشد زیرا در دوزهای بالا می تواند سلولهای ریوی را بکشد.

می دانیم که استنشاق مواد شیمیایی داغ که شامل نیکوتین و پروپیلین گلیکول باشد برای بدن مناسب نیست بنابراین رطوبت سیگارهای الکترونیکی می تواند بطور روزانه باعث افزایش التهاب در مجاری هوایی گردد، بعلاوه محققان نشان داده اند که مصرف سیگارهای الکترونیکی با بروز پیشرفت سلولهای سرطانی همراه است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید