غذاهایی که باعث ناراحتی شیرخوار می شود

view

 غذاهایی که باعث ناراحتی شیرخوار می شود کدامند؟

 روزانه ممکن است به کرات مادران شیرده  توصیه هایی را در مورد غذاهای مختلف و ممنوعیت آن در زمان بارداری بشنوند .مانند اینکه از مصرف شلغم ،کرفس ، شاهی ، تره فرنگی وگل کلم که باعث ایجاد نفخ و تغییر مزه شیر در شیرخوار می شود می باید اجتناب کرد یا بعنوان مثال بعضی از مردم اعتقاد دارند که سیر باعث نفخ می شود . اما به طور کلی قانون فراگیری در مورد نوع غذاها نداریم .

یک فرهنگ خاص غذایی خاص را نادرست می دانند ولی فرهنگی دیگر آن را برای شیرخوار پسندیده می دانند . هر کودکی واکنشی متفاوت به مصرف غذاهای مادران نشان می دهند . اگر مشاهده نمودید که کودکتان در یک روز ناراحت و آشفته است سعی به خاطر آوردن مصرف غذاهای روز گذشته داشته باشید و اگر غذایی را عامل آن می دانید برای مدتی آن را از رژیم غذایی حذف نمایید . 

 مواردی که باعث افزایش شیردهی می شوند .

 مکمل های غذایی زیادی وجود دارند که تولید کنندگان آن مدعی اند که باعث افزایش شیر مادر می شوند . اما در واقع تاثیر هیچکدام از آن ها به اثبات نرسیده است و بیشتر اثر روانی دارد تا حقیقی

دقت نمایید بعضی از این مکمل ها مقادیر زیادی مواد قندی دارند و مصرف بیش از حد مجاز می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد.

بعضی از افراد توصیه می نمایند که رازیانه و آبجو باعث افزایش شیر و جعفری باعث کاهش آن می شود که هنوز از نظر علمی به ثبات نرسیده است .


متخصصین

حمیدرضا بادلی

حمیدرضا بادلی

فوق تخصص کلیه کودکان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید