غذاهایی که باعث ناراحتی شیرخوار می شود

view

 غذاهایی که باعث ناراحتی شیرخوار می شود کدامند؟

 روزانه ممکن است به کرات مادران شیرده  توصیه هایی را در مورد غذاهای مختلف و ممنوعیت آن در زمان بارداری بشنوند .مانند اینکه از مصرف شلغم ،کرفس ، شاهی ، تره فرنگی وگل کلم که باعث ایجاد نفخ و تغییر مزه شیر در شیرخوار می شود می باید اجتناب کرد یا بعنوان مثال بعضی از مردم اعتقاد دارند که سیر باعث نفخ می شود . اما به طور کلی قانون فراگیری در مورد نوع غذاها نداریم .

یک فرهنگ خاص غذایی خاص را نادرست می دانند ولی فرهنگی دیگر آن را برای شیرخوار پسندیده می دانند . هر کودکی واکنشی متفاوت به مصرف غذاهای مادران نشان می دهند . اگر مشاهده نمودید که کودکتان در یک روز ناراحت و آشفته است سعی به خاطر آوردن مصرف غذاهای روز گذشته داشته باشید و اگر غذایی را عامل آن می دانید برای مدتی آن را از رژیم غذایی حذف نمایید . 

 مواردی که باعث افزایش شیردهی می شوند .

 مکمل های غذایی زیادی وجود دارند که تولید کنندگان آن مدعی اند که باعث افزایش شیر مادر می شوند . اما در واقع تاثیر هیچکدام از آن ها به اثبات نرسیده است و بیشتر اثر روانی دارد تا حقیقی

دقت نمایید بعضی از این مکمل ها مقادیر زیادی مواد قندی دارند و مصرف بیش از حد مجاز می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد.

بعضی از افراد توصیه می نمایند که رازیانه و آبجو باعث افزایش شیر و جعفری باعث کاهش آن می شود که هنوز از نظر علمی به ثبات نرسیده است .


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

دکترهمه
درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را از این قسمت ارسال کنید

دکترهمه

درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را در این قسمت وارد کنید

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید