غذاهای آماده، برای فرد دچار سرماخوردگی، مُضر است

view

 

 

به گزارش "وبدا" معصومه شکار سرایی با بیان اینکه انواع ساندویج، پیتزا، مرغ سوخاری، سیب زمینی سرخ کرده، ناگت مرغ و نوشابه گازدار از جمله غذاهای آماده یا سریع (Fast Food )محسوب می شود ،تاکید کرد:پُر خوری، کم تحرکی و سریع غذا خوردن، به اثرات مُضر این غذاها بر سلامتی انسان می افزاید .

 

وی افزود : افراد مبتلا به بیماری های حلقی از جمله سرماخوردگی، از خوردن غذاهای مذکور به علت دارا بودن مواد تحریک کننده، ادویه ها و مواد افزودنی خودداری کنند. وی افزود که افراد مبتلا به آلرژی نیز با خوردن غذاهای آماده، دچار مشکلات بیشتری می شوند .

 

شکار سرایی با اشاره به اینکه این عنوان برای غذاهای خانگی به کار نمی رود، بلکه بیشتر در منوی رستوران ها به چشم می خورد؛ اظهار کرد: آنها شامل غذای از پیش آماده است که در مدت کوتاهی بعد از سفارش، به مشتری تحویل می شود .

 


 

حتی مصرف یک وعده در روز غذاهای آماده، برای نوجوانان و جوانان زیان آور است

 

به گفته کارشناس تغذیه مرکز آموزشی - درمانی قدس قزوین، تحقیقات مختلف نشان داده است، نوجوانان و جوانانی که در یکی از وعده های غذایی روزانه خود، غذای آماده می خورند، نسبت به سایر همسالان خود، کالری، نمک و چربی بیشتری دریافت می کنند .

 

وی ادامه داد : آنان با این کار، ویتامین و مواد معدنی کمتری نیز دریافت می کنند .

 

شکار سرایی هشدار داد : ادامه این روند در تغذیه نوجوانان و جوانان، باعث افزایش چاقی آنان و ابتلا به بیماری های ناشی از آن، مانند: بیماری های قلب و عروق، افزایش فشار خون و در نتیجه بیماری های کلیوی می شود .

 

وی تاکید کرد :  همچنین در بزرگسالی، به بیماری پوکی استخوان مبتلا می شوند .

 

 

میوه، جایگزینی برای غذاهای آماده

 

این کارشناس تغذیه عنوان کرد: مطالعات حاکی از آن است، کودکانی که بیشتر غذاهای آماده می خورند، بیشتر در معرض ابتلا به آسم شدید و انواع آلرژی ها هستند .

وی تصریح کرد : طبق همین بررسی ها کودکانی که بیشترین مقدار میوه را در مقایسه با همسالان خود مصرف می کنند، کمتر با خطر ابتلا به آسم و آلرژی مواجه هستند .


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید