فرانشیز داروهای شیمی‌درمانی و پرتودرمانی رایگان شد

view
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، رسول ظفرمند در جشن کمک به بیماران سرطانی و خاص شهرستان نور که به‌مناسبت هفته سلامت برگزار شد، اظهار کرد: تمام هم‌وطنان کشور از پوشش بیمه درمانی برخوردار شده‌اند و می‌توان ادعا کرد که هیچ فرد فاقد پوشش بیمه درمان در کشور وجود ندارد مگر این که خود فرد اقدامی نکرده باشد.
 
وی با بیان اینکه دولت برنامه‌های جامعی را در حوزه سلامت و بهداشت اجرا کرده است، افزود: اقبال و توجه دولت در امر کمک به بیماران قابل ستایش است و نمونه بارز آن اجرای طرح بیمه سلامت همگانی برای آحاد جامعه است.
 
مدیرکل بیمه سلامت مازندران تصریح کرد: دولت و بیمه‌ها هرساله درصد بیشتری از داروهای گران‌قیمت را زیرپوشش بیمه‌ای قرار می‌دهند و بر همین اساس فرانشیز داروهای شیمی‌درمانی و پرتودرمانی رایگان شده است.
 
این مسیول با اعلام اینکه بحث بیماران صعب‌العلاج در دنیا معضل بزرگی است و هزینه‌های بسیار سنگینی را برای فرد و دولت دارد، متوسط بروز بیماری‌های بدخیم در جهان را 182 نفر در هر 100 هزار نفر و در ایران 135 نفر در هر 100 هزار نفر اعلام کرد.
 
ظفرمند بیان کرد: برخلاف تصور برخی، ژنتیک حدود 5 درصد در ابتلای افراد به بدخیمی‌ها نقش دارد و سایر عوامل نظیر شیوه و سبک زندگی، تغذیه، عوامل محیطی، دخانیات، قلیان و ... نقش به‌سزایی در ابتلای افراد به بیماری‌های بدخیم دارند.
 
وی در پایان گفت: حدود 3 هزار و 982 نفر از بیماران خاص استان شامل بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیز و پیوند کلیه و ام‎اس زیرپوشش بیمه سلامت هستند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید