مزایای انجام سی تی انژیوگرافی

دکتر محمدحسین نجفی

view

مزایای انجام سی تی انژیوگرافی

سی تی انژیوگرافی

یکی از مواردی که افراد در زمان آنژیوگرافی توموگرافیک کامپیوتری قلب و عروق یا سی تی آنژیوگرافی مطرح می‌کنند این است که آیا انجام این روش برای آنان می‌تواند با عوارضی همراه باشد یا خیر

در این مطلب در خصوص ویژگی‌های خوب این روش توضیحاتی ارائه می‌دهم و در مطلب بعد در خصوص اینکه آیا این روش می‌تواند عوارضی داشته باشد توضیحات کاملتری را ارائه خواهم داد.

 لازم است بدانید که انجام سی تی آنژیوگرافی توسط متخصص قلب و عروق در ابتدا نیاز به جراحی را برطرف می کند و در صورتی که پس از انجام آن پزشک تشخیص دهد که فرد نیاز به انجام جراحی دارد دید بهتری برای انجام جراحی برای او فراهم می‌کند.

در خصوص سی تی آنژیوگرافی لازم است بدانید که سیتی آنژیو گرافی تنگی ها و انسداد موجود در عروق خونی را تشخیص داده و عملاً بسیار کمک کننده خواهد بود.

همچنین آناتومی بهتری را نسبت به دیگر روش های تصویربرداری در عروق کوچک ارائه می دهد و می تواند حاوی اطلاعات زیادی برای متخصصین قلب و عروق باشد.

 جهت تشخیص مشکلات عروق خونی بسیاری از بیماران نیازمند انجام سی تی آنژیوگرافی قلب و عروق خواهند بود که یک روش سریع و غیرتهاجمی است و عوارض کمی می تواند داشته باشد.

 از سوالاتی که معمولا مطرح می‌شود این است که آیا سی تی آنژیوگرافی قلب و عروق برای افراد اشعه در بدن باقی می‌گذارد یا خیر؟

اما در خصوص این سیوال نگرانی وجود ندارد و انجام سی تی آنژیوگرافی اشعه را در بدن فرد باقی نمی گذارد و معمولا این اشعه ایکسی که در روش تصویربرداری سی تی اسکن وجود دارد هیچ گونه عارضه جانبی ایجاد نمی کند و یک روش مفید برای تشخیص بیماری های عروق شریانی و وریدی و همچنین ناهنجاری های قلبی است

البته از آنجایی که ماده حاجب به وریدی در بازو تزریق می‌شود ممکن است کمی ناراحتی برای فرد ایجاد کند اما به طور کلی یکی از روش های مفید بررسی سلامت قلب و عروق است و جای نگرانی نیست.

توصیه می کنم مطلب بعد در خصوص خطرات ممکن در زمان انجام سی تی آنژیو گرافی را مطالعه کنید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید