مزایا و مضرات تزریق بوتاکس

دکتر هادی توزنده جانی

view

سم بوتولینوم (نوع A) یک تزریق زیبایی است که سیگنال های عصبی را که موجب حرکت عضلات می شود متوقف می کند.و باعث از بین رفتن  خطوط و چین و چروک های ناشی از حرکات تکراری بر روی صورت می گردد . بیشترین موارد، خط اخم،  اطراف چشم و چروک پیشانی افقی است. سم بوتولینوم به منظور درمان ناقرینگی  صورت و رفع اسپاسم گردن نیزاستفاده می شود، همچنین به صورت پزشکی برای کاهش تعریق و درمان سردردهای میگرنی و اسپاسم عضلانی استفاده می شود.

چه وقتی توکسین بوتولینوم را در نظر بگیرید

  • خطوط عمیق بین چشم شما باعث ایجاد خستگی، احساس خشم، غم و ناراحتی شما می شوند.
  • حرکات صورت شما باعث چروک در چشم و پیشانی شما می شود.
  • عدم تقارن در ابروها یا چهره ای که می تواند با فلج کردن عضله اصلاح شود.
  • شما از سردرد میگرنی رنج می برید و سم بوتولینوم ممکن است در این مورد کمک کند.

مزایای تجویز بوتاکس

  • تزریق ها نسبتا بدون درد هستند و خطر کمتری دارند، و با کمترین زمان ناپدید شدن همراهند.
  • می تواند به شما کمک کند که کمتر عصبانی و جذابتر تر ظاهر شوید
  • ظاهر جوانی به شما می دهد

 

مزایا و مضرات تزریق بوتاکس

 

مضرات تجویز بوتاکس

  • اثرات تزریق فقط سه تا شش ماه طول می کشد. در صورت تزریق نادرست خطر فلج عضلات چشم را دارد
  • کبودی ممکن است رخ دهد

آیا شما یک کاندید خوبی برای تزریق سم بوتولینوم هستید؟

ممکن است تزریق سم بوتولینوم را برای دلایل زیبایی در نظر بگیرید، اگر خطوط و چین و چروک بر روی صورت به دلیل حرکات معمول صورت باشد بسته به ژنتیک، خطوط ممکن است در 20 سالگی تا 40 سالگی ظاهر شود. اگر شما مستعد ابتلا به خطوط و ایجاد چهره هایی هستید که موجب چروک شدن می شوند، ممکن است جراح پلاستیک شما نیز از سم بوتولینوم به عنوان یک اقدام پیشگیرانه استفاده کند.

برخی از چین و چروک های صورت که ناشی از تضعیف یا کم شدن بافت نرم است، مانند چروک های که از دو طرف بینی تا گوشه های دهان گسترش می یابند، معمولا بهتر است با پرکننده ها، پیوند چربی یا جراحی ترمیم شود(هرچند گاهی اوقات سم بوتولینوم برای تسکین یا بهبود بخشی آنها مورد استفاده قرار می گیرد).اگر شما از نظر سلامت عمومی خوب هستید، نگرش مثبت و انتظارات واقع بینانه داشته باشید، به احتمال زیاد، کاندید مناسبی برای این روش هستید.

چگونه یک تجویز سم بوتولینوم انجام می شود؟

      تزریق سم بوتولینوم معمولا در همان روز به عنوان ارزیابی اولیه انجام  می شود. محل تزریق استریل خواهد شد و معمولا قبل از تزریق بیحسی لازم نیست. سوزن های استفاده شده بسیار کوتاه و نازک هستند، باعث درد کمتری می شود. بسته به نگرانی ها و شرایط خاص شما، برای رسیدن به نتیجه مطلوب، تعدادی تزریق نیاز خواهید داشت. احتمالا درد ناگهانی، تورم کوتاه مدت و حداقل قرمزی و خونریزی به علت عمل شما رخ می دهد.هنگامی که تزریق می شود، چندین روز طول می کشد تا اثر کامل را به دست آورد و پیگیری معمولا چند هفته پس از تزریق اولیه مورد نیاز است.

شناخت عضلات صورت و بدن برای یک روش مطمئن و موفق ضروری است.

دکتر هادی توزنده جانی

دکتر هادی توزنده جانی۳۷ مطلب

جراحی عمومی
استان گیلان ، شهر رودبار، خلیل آباد،بن بست بهار، تلفن:. ٠١٣٣۴۶٢٣٧٨۴ رشت، خیابان نواب کوچه مهر ساختمان پارس نو شماره تماس:٠١٣٣٣١١٧٧٩٩

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید