مضرات مصرف بیش از حد آبمبوه های طبیعی

view

 در مطالعه ی منتشر شده در مجله ی لنسست، نتایج حاکی از آن است که مصرف بیش از حد آبمیوه های طبیعی بدلیل داشتن مقادیر زیاد شکر می تواند همچون نوشیدنی های دیگر مانند نوشابه برای انسان همراه با مضراتی باشد.

دکتر نوید ستار و دکتر جیسون گیل از انستیتو علوم پزشکی و قلبی عروقی دانشگاه گلاسکو اسکاتلند در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که علیرغم تصور عامه ی مردم که فکر می کنند که مصرف آبمیوه های طبیعی بدون ضرر است و نیازی نیست مصرف آن محدود گردد، افراد باید در میزان مصرف آبمیوه ها دقت نمایند.

محققان بر این باورند که باید بر روی ظروف حاوی آبمیوه ها درج شود که از این محصولات نباید بیش از 150 میلی لیتر در روز مصرف نمود.

عوارض مصرف آبمیوه های طبیعی

مصرف بیش از حد آبمیوه ها باعث وارد شدن مقادیر زیادی شکر به بدن می شود و این میزان از شکر می تواند همراه با خطر بروز بیماریهای قلبی عروقی در فرد باشد.

در مطالعه ی انجام شده در سال 2012 در دانشگاه هاروارد نتایج نشان داده است که مصرف نوشیدنی های حاوی شکر باعث افزایش احتمال بروز بیماریهای قلبی عروقی در مردان می شود.

آبمیوه های طبیعی و ابتلا به دیابت

دکتر گیل مدعی است که برعکس مصرف میوه، که مقادیر زیاد مصرف آن باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت می شود، مصرف بیش از اندازه ی آبمیوه ها باعث افزایش خطر ابتلا به دیابت می شود. یک لیوان آبمیوه حاوی مقادیر بیشتری شکر به نسبت به واحد میوه است و در عوض فیبر میوه که برای بدن مفید است در آن به میزان بسیار بسیار کم وجود دارد.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید