مضرات مصرف بیش از حد پروتیین در کاهش وزن

view

آیا شما در زمره ی افرادی هستید که مقادیر زیادی پروتیین مصرف می کنند؟

اگر چه تاکنون پروتیین بعنوان یک کمک کننده به کاهش وزن تلقی می شد اما در جدیدترین پژوهشهای صورت گرفته که در مجله ی اوبسیتی منتشر گردید نتایج حاکی از آن بوده است که مصرف بیش از اندازه ی پروتیین، می تواند پیامدهای منفی برای بدن به همراه داشته باشد.

 اگر چه بدن برای ادامه ی حیات خود به مصرف گروههای غذایی همچون پروتیین احتیاج دارد اما باید دانست که در مصرف هر یک از گروههای غذایی مورد نیاز بدن باید میزان مصرف را رعایت نمود.

در این مطالعه، شیوه ی زندگی 10971 فرد ساکن ایالات متحده مورد ارزیابی قرار گرفت. این افراد همگی دچار اضافه وزن بوده اند.

 نتایج این بررسی نشان داد که ایجاد تغییرات اساسی در رژیم غذایی افراد می تواند باعث بروز عارضه های شدید کلیوی گردد. نیمی از افراد شرکت کننده در این مطالعه عنوان نمودند که در یک سال اخیر سعی در کاهش وزن داشته اند. در بررسی ها مشخص گردید که این افراد مقادیر بیش از نیاز پروتیین مصرف می نمودند.

 بر طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای امریکا، امریکایی ها بطور متوسط حدود 15 درصد ار کالریهای دریافتی روزانه ی خود را از پروتیین دریافت می کنند. که این میزان چیزی حدود 75 گرم پروتیین در روز می باشد. به افرادیکه دچار عارضه های کلیوی مزمن هستند، توصیه می شود که کمتر از نیمی از این مقدار پروتیین را دریافت کنند.

35 درصد از کل کالریهای دریافتی روزانه ی فرد اگر از پروتیین باشد، بیش از حد نرمال محسوب می شود و محققان این میزان دریافتی از پروتیین روزانه را توصیه می نمایند.

منبع: http://www.everydayhealth.com/ are you eating too much protein

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید